Iz ratne zone u Ukrajini jutros je počela evakuacija poslednjeg vozača iz Srbije Aleksandra Dražića, koji je do sada bio u skloništu 30 kilometara severno od Kijeva.
Oklopno vozilo "Despot", u kojem su pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) MUP-a Republike Srpske, parkirano je jutros pred zgradom Vlade u Banjaluci.
Saobraćajna policija će u cilju zaštite bezbednosti dece i nastavnog osoblja u narednom periodu kontrolisati da li prevoznici poštuju pravilnik o načinu organizovanog prevoza dece.
Za aktuelnog ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Vulina neće biti mesta u novoj Vladi Srbije. Ipak, mogao bi novi angažman da dobije u ambasadi Srbije u Kini.
Anđelo Georgijevski, prvoosmnjičeni za ubistvo hrvatskog rukometaša Denisa Tota, uhapšen je sinoć i određen mu je 30-dnevni pritvor u skopskom zatvoru Šutka, piše skopski "Slobodni pečat".
Mobilne ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv širom pokrajine, što znači da je to nova šansa da nekome spasite život.
Direktor Poslovnog udruženja "Žitounija" Zdravko Šajatović ocenio je da zbog zabrane izvoza brašna, koja je i dalje na snazi, srpski mlinari gomilaju zalihe, gube dobru zaradu i tradicionalna tržišta.
Srbija više ne može bez uvoza mesa jer je 25 odsto malih farmera ugasilo proizvodnju, a velike firme ne mogu da zadovolje 60 odsto potreba Srbije, saopštio je pokret Da se struka pita (D2SP).