Projekti

Makronov odgovor žutim prslucima: U pravu ste

Francuski predsednik Emanuel Makron odgovorio je rečima "U pravu ste" potpisnicima peticije "Žutih prsluka" u kojoj se traži smanjenje cena goriva na benzinskim pumpama.

Ostavka ministra odbrane SAD

Američki ministar odbrane Džim Matis odlazi sa te funkcije krajem februara, saopštio je američki predsednik Donald Tramp na Tviteru.

Bivšoj predsednici Argentine biće suđeno za korupciju

Bivšoj predsednici Argentine Kristini Kiršner biće suđeno za korupciju u skandalu "korupcionaške sveske", koji mesecima potresa Argentinu, saopštio je sud u Buenos Ajresu koji je zatražio njen pritvor iako je trenutno štiti poslanički imunitet.

SAD optužile dva kineska hakera

Ministarstvo pravde SAD optužilo je dvojicu kineskih državljana za sprovođenje opsežne hakerske kampanje radi krađe podataka od američkih kompanija.

"Tužilaštvo ne reaguje na prijave korupcije"

Programski direktor nevladine organizacije Transparentnost Srbija Nemanja Nenadić izjavio je danas da je korupcija u Srbiji veoma raširena i da samo mali broj tih krivičnih dela bude prijavljen nadležnima.