Firme bliske mađarskom premijeru Viktoru Orbanu tajno su učestvovale u kupovini glavne informacione evropske televizije Juronjuz, pokazuje istraživanje mađarskih, francuskih i portugalskih medija.
U okviru pratećeg programa izložbe "Inspirisani Francuskom" u Galeriji Matice srpske, u petak, 12. aprila, održaće se predavanje kulturološkinje Marije Šibanove "Gastronomija kao umetnost života".
Trinaestogodišnjak koji se sumnjiči za veliki broj pljački i prebijanje starijeg meštanina Tovariševa, ponovo je uhvaćen i zbrinut u nadležnu instituciju.
U protekla 24 sata, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se šest saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba teško povređena, a jedna je zadobila lakše povrede.
"Oni koji su najveći 'patrioti' i misle da se patriotizam meri tako što ćemo ofarbati neki plot, neki zid u trobojci, oni nemaju pojma o tome šta je patriotizam", kaže profesor Jovo Bakić.
Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se danas u polufinale mastersa u Monte Karlu, pošto je pobedio 17. igrača sveta Rusa Karena Hačanova posle dva seta, 6:4, 6:2.
Ronioci su na severu Italije pronašli poslednja dva tela radnika poginulih u eksploziji tokom održavanja hidroelektrane na brani Suviana, pa je broj nastradalih povećan na sedam.
Stranka slobode i pravde (SSP) podnela je krivičnu prijavu Osnovom tužilaštvu protiv dve osobe iz Kaća koje su napale i pretukle predsednika Gradskog odbora Vladimira Vrsajkova prošle subote.
Požar koji je jutros izbio u novosadskom naselju Bangladeš zahvatio je oko 1.500 kvadrata, a više od 100 ljudi je izmešteno u prihvatilišta u Novom Sadu i Futogu.