Direktor vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju i funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) Marko Đurić najavio je da će 12. aprila u Novom Sadu, a 19. aprila u Beogradu biti organizovani mitinzi u okviru kampanje "Budućnost Srbije".
Uprava za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) raspisala je arhitektonski konkurs za idejno rešenje poslovno-ugostiteljskog objekta i pešačko-infrastrukturnog mosta na ušću Kanala Dunav-Tisa-Dunav u Dunav.
Vlasnici životinja sve su savesniji, a veterinarska struka sve razvijenija i u Srbiji. Jedna novosadska veterinarska ordinacija podigla je kvalitet svojih usluga na najviši nivo i sada jedina i prva u Srbiji nudi potpuno novu vrstu terapije - bazen za hidroterapiju.
Građani koji duguju Informatici, a kojima su prošle nedelje stigle opomene, imaju rok do 29. marta da izmire dugovanja, dok je za pravna lica rok 8. april.
Grad Novi Sad će u narednih godinu dana kupiti 50 novih autobusa za GSP, a ukoliko bude moguće, i naredne bi se kupilo još toliko novih vozila za gradskog prevoznika, najavio je gradonačelnik Miloš Vučević.
Inicijativa građana "Sačuvajmo Liman od betona" predala je u Skupštini grada razglednice za odbornike u kojima ukazuju na probleme u gradu - od urbanističkog planiranja, do upravljanja gradom.
Predstavnici inicijative "Jedan od pet miliona" predali su rukovodstvu Radio-televizije Vojvodine zahteve koji se odnose na program javnog servisa, nezadovoljni kako ovaj medij izveštava o protestima i generalno o dešavanjima u Srbiji.
Odbornici Skupštine grada neće raspravljati o zahtevu za smenu zamenice predsednika gradskog parlamenta Branke Bežanov, jer nije prikupljeno dovoljno potpisa za inicijativu Lige socijaldemokrata Vojvodine.
Predsednik Nezavisnog društva novinara Vojvodine Nedim Sejdinović saopštio je da je podneo ostavku na tu funkciju iz ličnih razloga, ali će profesionalnu karijeru nastaviti u tom udruženju.
Komemorativnim skupom jedinica iz garnizona Novi Sad i polaganjem venaca na spomen obeležje nevino stradalima, danas je u kasarni "Jugovićevo" obeležena 20. godišnjica od početka NATO bombardovanja Jugoslavije.
Pobednik 26. Novosadskog polumaratona je Miroslav Marković iz Beograda koji je stazu dugu 21 kilometar pretrčao za 1 sat, 17 minuta i 50 sekundi, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Teodora Simović iz Novog Pazara koja je istu stazu istrčala za 1 sat, 17 minuta i 52 sekunde.