Kasnije nego što je uobičajeno, prolećno sunce je i ove godine zasijalo. Ugodno vreme i starije izmamljuje na ulice, šetajući posmatraju kako se život budi.
Bivši zamenik poljskog ministra pravde Marćin Romanovski viđen je posle bekstva iz Mađarske u maju dva puta u Srbiji i jednom u Hrvatskoj, javili su poljski mediji a poljski MUP je potvrdio da je on u Evropi.
Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam najavio je raspisivanje javne nabavke za sanaciju, rekonstrukciju i opremanje turističkog Info centra na Iriškom vencu, u okviru Nacionalnog parka Fruška gora.
Sedmogodišnji Mihajlo Smetana preminuo je 23. maja od posledica povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći u Kikindi, a protiv vozača još nije podneta krivična prijava.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu, te da će Srbija za dva meseca prva u Evropi imati humanoidne robote.
Osnovni sud u Podgorici odbio je tužbu Andreja Vučića, brata predsednika Srbije, protiv Vijesti zbog objavljivanja delova Skaj komunikacije u kojima se pominje.
Nekadašnji ambasador u Belorusiji Srećko Đukić kaže da je Vlada Srbije nadigrana i nadmudrena, te da igra autsajdersku ulogu, a da se Rusija u pregovorima oko NIS-a pokazala kao krajnje tvrda i sebična.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, prilikom potpisivanja komercijalnih sporazuma sa četiri kineske kompanije, da su dogovorena 953 miliona evra novih investicija za Srbiju.
Era američkog intervencionizma na Zapadnom Balkanu je završena - ključna je poruka novog izveštaja Stejt departmenta koji donosi zaokret u odnosu Vašingtona prema našem regionu.
Srpska vlastoljubiva vladajuća klika davno je zrela za smenjivanje i Srpska napredna stranka predsednika Aleksandra Vučića će na najavljenim izborima imati poteškoća da se dokaže, piše luksemburški dnevnik Tageblat.
Iran u pregovorima sa SAD o miru, u čemu posreduje Katar, traži deblokiranje 24 milijarde dolara (20,6 milijardi evra) zamrznutih sredstava u inostranstvu, objavila je danas iranska agencija Tasnim.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je prekinuto suđenje pripadnicima grupe Veljka Belivuka i Darka Šarića optuženih za ubistva četvorice "škaljaraca" u Grčkoj.
Čačak, Požega i delovi Gornjeg Milanovca ostali su bez ili sa ozbiljno otežanim vodosnabdevanjem nakon kvara na regionalnom sistemu "Rzav" u mestu Gorobilje.