Racija u prostorijama Micubišija u Nemačkoj

U prostorijama nemačkog ogranka automobilskog koncerna Micubiši u utorak je sprovedena racija zbog sumnje u manipulacije s dizel motorima, a pokrenut je istražni postupak i protiv centrale te kompanije u Japanu.
Racija u prostorijama Micubišija u Nemačkoj
Foto: Pixabay
"Pokrenuta je istraga zbog moguće prevare", saopštilo je državno tužilaštvo u Frankfurtu koje je preuzelo slučaj.
 
Pretresi su obavljeni u ukupno deset objekata na području nekoliko saveznih zemalja. Kako je saopšteno, pretraga je fokusirana na dokaze o uređajima koji manipulišu motorima kako bi na ispitivanjima izduvnih gasova pokazivali bolje rezultate od stvarnih.
 
Istraga je sprovedena u objektima Micubišija, ali i kod dobavljača, između ostalog i kod jednog od najvećih nemačkih dobavljača automobilske industrije Kontinentala.
 
Prema saopštenju državnog tužilaštva, pogođeni su dizel motori zapremine od 1,6 i 2,2 litara s oznakom euro 5 i 6. Tužilaštvo je pozvalo kupce Micubišija koji poseduju modele izrađene nakon 2016. da se jave policiji.
 
Micubiši Nemačka, pri čemu se radi o uvozniku automobila ove marke, u utorak je potvrdio medijske napise o pretresu, ali je odbio da saopšti detalje.
 
Japanska kompanija je već 2016. priznala manipulacije s motorima u svrhu prikazivanja lažnih rezultata na ispitivanju izduvnih gasova, ali se tada radilo o motorima na benzinski pogon.
 
Skandali oko manipulacije automobilima s motorima na dizel pogon već godinama pogađaju nemačke automobilske kompanije, pre svega one u sklopu koncerna Folksvagen.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • .

    22.01.2020 16:29
    /
    Stvarno su cirkus ovi nemci, prvi su izmislili to muljanje na testovima a sad izigravaju pravednika. To je sve deo plana da se ocrni najjaca konkurencija (JPN) nebi li se skinuo fokus sa domacih proizvodjaca zbog toga sto su u medjuvremenu navatali i Toyotu. Sta je sledece? Macda? Proverite bolje Opel, VW, Audi, Porsche, Benz, BMW i susedi Franzosen

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Proizvođač leka Ozempik ukida 9.000 radnih mesta

Danska farmaceutska kompanija Novo Nordisk, matična kompanija leka Ozempik za dijabetičare, saopštila je da će ukinuti 9.000 radnih mesta širom sveta, što predstavlja više od 11 odsto njenog platnog spiska.

Digitalni evro je uskoro među nama

Subota, 25. oktobar, biće značajan dan za Evropsku uniju, zapravo za sve koji se oslanjaju na evro, monetu najlukrativnije političke zajednice na svetu.

Minimalac u Srbiji u 2026. će biti 551 evro

Ministar finanasija Siniša Mali i ministarka za rad Milica Đurđević Stamenkovski saopštili su da će zvaničan predlog biti da minimalna zarada od 1. januara iznosi 551 evro ili 64.554 dinara.