Cena gasnih fjučersa za januarsku isporuku spustila se danas na otvaranju trgovanja na TTF tržišta u Holandija na 1.064 dolara za 1.000 kubika, odnosno na 90,915 evra po MWh, prema trenutnom kursu evra u odnosu na dolar, izveštava Tas.
Gas je pojeftinio za skoro 18 odsto na dnevnom nivou tokom jutrošnjeg trgovanja.
Ruska agencija podseća da je cena ovog energenta u Evropi skakala 21. decembra nekoliko puta zaredom, pri čemu je prvo premašili nivo od 1.800, a onda i 1.900 dolara za 1.000 kubnih metara, da bi zatim oborila rekord svih vremena prešavši psihološku granicu od 2.000 dolara.
Na zatvaraju trgovanja 21. decembra, cena je prekoračila 2.100 dolara i približila se iznosu od 2.200 dolara - zaključivši trgovački dan na nivou od 2.190,4 dolara za hiljadu kubika, ili 187,47 evra po MWh.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar