Autor: 021.rs

Info
07.05.2026.
21:03 > 21:21
Reprezentativci Srbije - svi iz beogradske Matematičke gimnazije na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi u Solunu osvojili su po medelju - ukupno šest odličja.
  • Aleksandar

    08.05.2026 09:41
    Bravo! Sve cestitke!
    P.S. Jovina gimnazijo, jel te bar malo sramota?
  • Komadant Mark

    08.05.2026 08:30
    Istine radi
    Svaka čast mladim matematičarima ali kada je već navedeno koliko je zemlja i timova učevovalo trebalo je reći i o sistemu bodovanja za medalje.
    Zlatnu medalju osvojili su svi koji su imali 90-100, srebrnu 80-90 i bronzu 70-80.
    Naravno da ovo ne umanjuje uspeh mladih matematičara ali treba reći istine radi.
  • Sanja

    08.05.2026 08:05
    Bravo
    Bravo, deco draga! Nastavite da ređate uspehe! Bićete veliki ljudi! Sve čestitke!
  • Slobodan

    08.05.2026 07:07
    Verovatno...
    Verovatno će njihov profesor dobiti suspenziju. Tako obično rade kada policija ili pravosuđe napravi uspeh, sportisti...
  • Iris

    07.05.2026 23:59
    Šta ako...
    Ja sam mislio da država ima sistem gde kroz sistem takmičenja u ranoj mladosti prepoznaje izuzetne talente i onda skriveno posebnu pažnju njima posvećuje kroz školovanje i na kraju takve talente bira za vodeće pozicije našeg društva - predsednik/premijer, ministarske, savetne funkcije, SANU itd...

    ali nešto tu ne štima. nije 100% promašaj, ali posebno za visoke funkcije su samo klimači glavom umesto kreativni ljudi.

    S druge strane, šta takva pozicija da ponudi takvom talentu, nije da je tu kao neka plata... sve se svodi na "dealove", dogovore, nameštanja itd... ti ljudi u privredi skriveno žive odličan život i to je sasvim dovoljno za svakoga. Šta će mu medijska fama koja prati javne funkcije.

    I onda i ne iznenađuje što je sistem takav kakav je.

    Neki jaz postoji ali nemam jasnu viziju kako ga nadomestiti.
  • Mirjana

    07.05.2026 22:02
    Bravo!
    Sve čestitke ovim mladim ljudima!
  • Zebra

    07.05.2026 21:22
    Bidućnost Srbije!
    Budući studenti!
    Onda inženjeri, doktori, stručnjaci…
    Za vas se borimo, da i vas ne oteraju iz Srbije!
    I zapamtite jednom student uvek student!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna