Dodik ispao prostačina, pa se razočarao u RTS: Delovali su iz zasede, cenim Đokoviće
Predsednik Republike Srpske oglasio se povodom snimka koji se pojavio na društvenim mrežama, a u kojem se čuje da vređa porodicu Novaka Đokovića pred početak emisije na Radio-televiziji Srbije.
Foto: 021.rs
Dodik je gostujući na RTS-u, pre nego što je emisija počela da se emituje na televiziji, rekao za Đokoviće da su "teški u pi*ku materinu", dodajući i da su "ciganija".
Predsednik Republike Srpske se izvinio porodici Đoković. Kako je rekao, i njega je povredio "spekulativni prikaz na mrežama", dodajući da će Đokovići u njemu uvek imati prijatelja i poštovaoca.
U zvaničnom saopštenju na Dodikovom sajtu navodi se da je RTS, "delujući iz zasede, iz njima znanih razloga, odlučila na krajnje neprofesionalan način da deluje u formi sačekuše i time popljulja Dodikovo inače visoko poverenje u tu nacionalnu medijsku kuću".
"Gostujući u sinoćnjoj emisiji 'Oko' RTS-a izneo sam svoj stav o svim postavljenim pitanjima, otvoreno, jasno, precizno kao i uvek. Moj odnos prema voditelju emisije Gorislavu Papiću ostaje pun poštovanja i uvažavanja. Porodica Đoković je časna, ali izložena raznim neprijatnostima i podmetanjima od onog dela Srbije koja ne može da im oprosti uspeh", ističe Dodik.
Dodik tvrdi i da se iz kratkog snimka koji se pojavio na društvenim mrežama jasno zaključuje da govori o pojedinim članovima tima koji nisu bili na visini zadatka, ni u pripremi, ni u toku turnira.
"Žao mi je što sam ovim povodom doživeo razočarenje u RTS. Nastaviću da poštujem i uvažavam uspeh neponovljivog Novaka Đokovića i da kao i do sada poštujem i cenim njegovu porodicu. Završićemo sve dogovore u vezi sa turnirom 'Srpska open'. Drago mi je što sam upoznao menadžerske i rukovodeće sposobnosti Đorđa Đokovića i ostajem veoma zahvalan na činjenici da je turnir ove godine održan u Banjaluci", dodaje Dodik.
On se izvinio ako je "spekulativni prikaz na mrežama povredio članove porodice Đoković".
"Mene jeste. Hvala RTS-u za moju neprospavanu noć. Ne mogu da verujem da su to uradili na ovako gnusan način. Kao iskreni poštovalac Novaka Đokovića i kao tenisera i kao čoveka, želim svu sreću njemu i njegovoj porodici. Srđanu i Đorđu uspeh u svemu", navodi Dodik.
Kako je poručio, njegov odnos prema porodici Đoković neće moći da ugroze nikakva podmetanja i medijski neprofesionalizam.
"RTS je izgubila nekoga ko je, nažalost, mislio da ima nade za profesionalizam u medijima", zaključio je Milorad Dodik.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Vlada Srbije: Macut ambasadoru EU predložio rešenje za problem srpskih kamiondžija u Šengenu
19.01.2026.•
0
Premijer Srbije Đuro Macut danas je ambasadoru EU Andreasu fon Bekeratu predložio rešenje problema o ograničenom boravku srpskih profesionalnih vozača u Šengenskom prostoru.
Ponavlja se brojanje svih glasova na parlamentarnim izborima na Kosovu
19.01.2026.•
0
Centralna izborna komisija Kosova (CIK) donela je danas odluku da se svi glasovi sa vanrednih parlamentarnih izbora održanih 28. decembra na redovnim biračkim mestima ponovo u celosti prebroje.
Ministar naložio tehnički pregled zgrade Specijalnog suda nakon požara
19.01.2026.•
0
Ministar pravde Nenad Vujić naložio je da se sprovede tehnički pregled objekta i preduzmu mere za bezbedno funkcionisanje suda i tužilaštva koji se nalaze u zgradi Specijalnog suda u Beogradu nakon požara.
Sprečeno krijumčarenje srebrnjaka i investicionog zlata
19.01.2026.•
0
Carinici su 17. januara sprečili pokušaj krijumčarenja oko 800 grama srebrnjaka i tri pločice investicionog zlata.
Evropska komisija o najavi srpskih i drugih kamiondžija da će blokirati granice: "Pratimo pomno"
19.01.2026.•
8
Evropska komisija pažljivo prati najavljeni protest udruženja prevoznika u međunarodnom transportu sa Zapadnog Balkana i u kontaktu je sa zapadnobalkanskim partnerima, izjavio je portparol Evropske komisije Markus Lamer
Ukinuta vanredna situacija u Majdanpeku, Malom Zvorniku, Lučanima i Ivanjici uvedena zbog snega
19.01.2026.•
0
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je na osnovu odluka opštinskih štabova u Majdanpeku, Malom Zvorniku, Lučanima i Ivanjici ukinuta vanredna situacija, proglašena usled obilnih snežnih padavina.
Slovenija uvela sistem "80-90-100" za starije radnike: Satarić o tome da li je takav model moguć u Srbiji
19.01.2026.•
6
Slovenija je od 1. januara uvela inovativni model rada namenjen radnicima starijim od 58 godina i sa najmanje 35 godina radnog staža.
Odbor za kulturu i informisanje obustavio postupak izbora četiri člana REM-a
19.01.2026.•
0
Odbor Skupštine Srbije za kulturu i informisanje danas je stavio van snage Odluku o pokretanju postupka za predlaganje kandidata za izbor četiri člana Saveta REM-a koji su podneli ostavke 19. decembra 2025.
Poznato ko će se sastati sa delegacijom EP u Srbiji: Marko Đurić, Nemanja Starović...
19.01.2026.•
21
Delegacija Evropskog parlamenta boraviće u Beogradu od 22. do 24. januara, a poznato je ko će se sastati sa evroparlamentarcima.
Jasmina Mitrović Marić postavljena za ambasadorku na Islandu
19.01.2026.•
1
Jasmina Mitrović Marić postavljena je, ukazom predsednika Aleksandra Vučića, za ambasadorku Srbije na Islandu, na nerezidencijalnoj osnovi, sa sedištem u Oslu, objavljeno je u Službenom glasniku.
Ponavlja se suđenje producentkinji Pinka za udaranje devojčice kolima
19.01.2026.•
3
Dve godine i 10 meseci zatvora i zabrana vožnje kola od pet godina, na toliko je bila osuđena producentkinja Pinka N. K. prvostepenom presudom Drugog osnovnog suda u Beogradu.
Nastavak sednice Skupštine Srbije pomeren sa utorka na sredu
19.01.2026.•
0
Skupština Srbije nastaviće sednicu u sredu, 21. januara, a ne sutra, kako je prvobitno bilo predviđeno.
Goreo poslednji sprat zgrade Specijalnog suda u Beogradu, vatrogasci lokalizovali požar
19.01.2026.•
7
Vatrogasci su lokalizovali požar koji je jutros oko 8 časova izbio u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici, na Voždovcu.
Ponovo radi porodilište u Ćupriji: Bolnica se oglasila saopštenjem
19.01.2026.•
0
Služba ginekologije i akušerstva Opšte bolnice Ćuprija od jutros, 19. januara je uspostavila redovan rad i svi specijalisti gineologije i akušerstva rade u punom kapacitetu.
Svinjetina sve skuplja, a farmeri sve siromašniji: Ko u lancu najviše zarađuje?
19.01.2026.•
7
Svinjetina u prodavnicama poskupela je ovih dana, ali tovljenici su na tržištu jeftini, pa se postavlja pitanje ko u lancu od proizvođača do potrošača najviše zarađuje.
Skraćivanje časova na pola sata: "To znači da zadržavamo koncept nastave iz 19. veka, samo će biti kraća"
19.01.2026.•
41
Ministarstvo prosvete razmatra skraćenje časova na 30 minuta zbog pada koncentracije i "difuzne", odnosno, nedovoljne ili rasute pažnje učenika pod uticajem novih tehnologija i mobilnih telefona.
Studenti u anketi o tome da li su vernici, zašto su počeli da protestuju i koja je za njih najvažnija vrednost
19.01.2026.•
8
Institut za filozofiju i društvenu teoriju i Fakultet političkih nauka sproveo je veliko istraživanje pod nazivom "Studenti u blokadi: Od slušaonice do ulice" koje otkriva stavove studenata o najvažnijim temama.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - još jednom
19.01.2026.•
9
Novi 021.rs dnevni kviz nastavlja da vas zabavlja.
Starović: Ne postoji alternativa nastavku integracije Srbije u EU
19.01.2026.•
5
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je da proces integracija Srbije u Evropsku uniju nije zamrznut iako otvaranja novih pregovaračkih poglavlja nije bilo poslednje četiri godine.
Od "Srbija ne odustaje od EU" do "evroparlamentarci-mrzitelji": Kakvu Vučić time šalje poruku?
19.01.2026.•
8
"Ne pada mi na pamet da gubim vreme...Računajte da sam u Srbiji, ali da ne želim da razgovaram sa njima", rekao je nedavno predsednik Srbije Aleksandar Vučić povodom dolaska delegacije Evropskog parlamenta u Beograd.
Podstanar napravi dug, pa stanodavcu izvršitelji plene imovinu: Kako se zaštititi?
19.01.2026.•
31
Sklapanje ugovora sa zakupcima stana je zakonska obaveza, ali ona sa sobom nosi rizik.
Komentari 81
nisam ja
usput
Morko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar