Voša remizirala sa Spartakom
Fudbaleri Vojvodine remizirali su na "Karađorđu" sa ekipom Spartaka rezultatom 0:0 u 22. kolu Super lige Srbije.
Foto: FK Vojvodina
Voša je od samog početka ostavila jasan utisak da će danas igrati napadački sa jasnom željom da dođe do prve pobede.
Prvi udarac ka golu Vulića imao je Seri, iskosa sa leve strane, golman Spartaka bio je na pravom mestu. Potom je glavom gađao Crnomarković, preko prečke, a onda je Lazarević uhvatio poluvolej, opet je Vulić odbranio.
Na isteku 36. minuta Milosavljević je pogodio posle odbitka u petercu, ali je iz VAR sobe stigao signal da je u trenutku Serijevog udarca bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je Vošin gol poništen zbog ofsajda.
U 39. minutu Radulović je centrirao sa desnog boka, Zukić je sa nekih desetak metara šutirao glavom pored stative. U 43. minutu Voša je imala novu veliku šansu, Radulović je izveo korner, Korać je gađao glavom, a na drugoj stativi nije uspeo da loptu zahvati i Vukanović i sprovede je u mrežu iz neposredne blizine.
U nadoknadi prvog poluvremena Seri je prošao po levom boku, iz teške situacije je probao da savlada Vulića, koji je odlično intervenisao. Voša je u prvom poluvremenu imala veliki broj prilika, dok Spartak nije imao nijedan pokušaj ka golu Rosića.
Voša je nastavila u istom ritmu i u nastavku, ali ipak nije tako lako dolazila do opasne zone, pošto se Spartak branio bolje nego u prvom poluvremenu.
Domaći su prvi put ozbiljnije pripretili u 65. minutu, Radulović je gađao iz slobodnjaka, Vulić je upisao prvu intervenciju, a potom i drugu posle odbitka koji je pokupio Vukanović sa nekih 12-13 metara. Tri minuta kasnije nova šansa pred golom Vulića, Giorbelidze je centrirao sa levog boka, a Zukić sa peterca gađao glavom tik pored stative. Minut kasnije sa 20 metara gađao je i Lazarević, ali je lopta zakačila jednog defanzivca Spartaka i bila lak plen za Vulića.
Još bliži golu bio je Radulović u 74. minutu, kada se lepo oslobodio čuvara i potom iskosa sa leve strane gađao dalji ugao, ponovo su centimetri delili Vošu od vođstva.
Gosti su prvi put šutirali ka golu tek u 76. minutu kada je Todoroski zalomio Giorbelidzea, a potom sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative.
U poslednjih desetak minuta Bandović je probao izmenama da osveži napad, Nikolić i Ivanović su zamenili Vukanovića i Radulovića, potom i Malbašić umesto umornog Serija, ali Voša je sve teže dolazila do novih pravih prilika.
U poslednjem napadu Ivanović je imao najbolju šansu na utakmici, Malbašić je glavom spustio do Ivanovića koji je bio sam na petercu, ali je golman Vulić izrastao u heroja neverovatnom odbranom.
Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina i na trećoj utakmici u drugom delu sezone ostala bez pobede. U narednom kolu, u subotu od 14 časova, Voša gostuje ekipi Javora.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport
Košarkaši Vršca gostuju na Spensu
14.11.2025.•
0
U sedmom kolu Košarkaške lige Srbije, protivnik Vojvodine biće ekipa Vršca, prošlogodišnji prvak.
Voša dočekuje Slogu iz Doboja u prijateljskom meču
14.11.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine dočekaće u subotu, u prijateljskom meču, ekipu Sloge iz Doboja.
Dragocena pobeda košarkaša Vojvodine
10.11.2025.•
1
U dinamičnoj i veoma uzbudljivoj utakmici trećeg kola ABA 2 lige, košarkaši Vojvodine uspeli su da savladaju odličnu ekipu Sobode (Tuzla) sa 87:84 (40:47) i tako zadrže lepe izglede da se kvalifikuju za razigravanje.
Vojvodina protiv Slobode iz Tuzle
09.11.2025.•
0
Na programu je treće kolo ABA 2 košarkaške lige u kome košarkaši Vojvodine ugošćuju tuzlansku Slobodu.
Fudbaleri Vojvodine pobedili Radnički na Čairu
08.11.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Radničkog iz Niša rezultatom 1:0 u 15. kolu Super lige Srbije.
Tanjga i Petrović: IMT ne sme da se ponovi, u Niš idemo po tri boda
07.11.2025.•
3
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga i vezista Njegoš Petrović optimisti su pred gostovanje Radničkom u Nišu.
Vojvodina bolja od Partizana u prvom meču četvrtfinala
06.11.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine ostvarili su minimalnu pobedu u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije pobedivši Partizan sa 3:2 (25:21, 18:25, 25:23, 24:26, 15:9).
Novi poraz košarkaša Vojvodine
03.11.2025.•
3
Košarkaši Vojvodine doživeli su još jedan neuspeh, na domaćem terenu izgubili su od beogradskog Radničkog sa 75:79 (42:39) u petom kolu Košarkaške lige Srbije.
Fudbaleri Vojvodine izgubili od IMT-a
02.11.2025.•
15
Fudbaleri Vojvodine poraženi su na "Karađorđu" od IMT-a rezultatom 1:3 (0:1) u 14. kolu Super lige Srbije.
Košarkaši Vojvodine dočekuju "Krstaše"
31.10.2025.•
0
Ovog vikenda na programu je peto kolo Košarkaške lige Srbije u kome je Vojvodina domaćin beogradskom Radničkom.
Tanjga: Bodovi protiv Zvezde vrede isto kao bodovi protiv IMT-a
31.10.2025.•
1
Fudbaleri Vojvodine dočekaće u IMT, u nedelju, u domaćem šampionatu.
Tanjga: Zaslužili smo ovu pobedu
30.10.2025.•
4
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga čestitao je svojim igračima na velikoj pobedi u derbiju sa Crvenom zvezdom.
Senzacija na "Karađorđu": Voša posle skoro 10 godina pobedila Crvenu zvezdu
30.10.2025.•
21
Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2 u zaostalom meču trećeg kola Super lige Srbije.
Derbi između Vojvodine i Crvene zvezde sutra na "Karađorđu"
29.10.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine dočekaće ekipu Crvene zvezde, u četvrtak, u odloženom susretu trećeg kola domaćeg šampionata.
Poraz košarkaša Vojvodine u Skoplju
28.10.2025.•
1
Košarkaši Vojvodine izgubili su u gostima od TFT Skoplje sa 71:75 u okviru drugog kola ABA 2 lige, posle neizvesne i uzbudljive, ali ne baš kvalitetne utakmice.
Uspeh novosadskih košarkaša u Valjevu
24.10.2025.•
1
U četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije Vojvodina je u Valjevu savladala Metalac sa 82:76 i tako zabeležila treću pobedu u sezoni.
Tanjga: Odlično prvo poluvreme
24.10.2025.•
2
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga zadovoljan je nakon pobede u Kruševcu.
Fudbaleri Vojvodine pobedili Napredak na gostovanju
24.10.2025.•
3
Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Napretka rezultatom 4:1 u 13. kolu Super lige Srbije.
Odbojkaši Vojvodine preko Takova do četvrtfinala Kupa Srbije
23.10.2025.•
0
Odbojkaši Vojvodine savladali su Takovo rezultatom 3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 23:25, 15:11) u utakmici osmine finala Kupa Srbije.
Omladinci Vojvodine deklasirali Partizan sa 6:0
22.10.2025.•
5
Omladinci Vojvodine ubedljivo su pobedili ekipu Partizana rezultatom 6:0 u derbiju 11. kola Omladinske lige Srbije.
Komentari 16
Slaninar
Srpska Atina
6 miliona eura narode moj se baci svaki godine na ovo ruglo od kluba koje smo postali.Niko od navijača se ne buni što se državni novac troši na naš fudbalski klub?Sad smo pali najniže i kao navijači i kao klub.
Rezultat me ne zanima,možemo biti i šampioni.
ARMAGEDON
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar