FOTO: Novosađani pripremite se, GSP ukida brojne polaske - biće manje autobusa na ulicama Novog Sada
Gradsko saobraćajno preduzeće od 1. aprila redukuje polaske na gradskim i prigradskim linijama - pojedine linije ostaju i bez 20 do sada redovnih polazaka radnim danima.
Foto: 021.rs
Prema analizi aktuelnog i novog reda vožnje, koji će stupiti na snagu 1. aprila, autobusi će radnim danima saobraćati u brojnosti i razmacima u polascima kao što je trenutno subotom. Praktično, autobusi će radnim danima imati polazaka koliko imaju vikendom, a u nekim slučajevima i manje.
Redukcije će se više osetiti na gradskim linijama, radnim danima.
Linija 1, koja spaja Liman I i Klisu, trenutno radnim danima ima 71 polazak, ali će od 1. aprila imati 55 polazaka. Subotom je saobraćalo 63 autobusa na liniji 1, a po novom redu vožnje saobraćaće 48 "jedinica". Ukupno je ukinuto 16 polazaka radnim danima, a 15 polazaka vikendom.
I linija 2 je redukovana, pa će radnim danima imati 49 umesto 62 polaska. Ova linija ostaje bez ukupno 13 polazaka i putnici će nekoliko minuta duže čekati autobus na stanici.
Linija 3, naročito bitna stanovnicima Petrovaradina, ostaje bez ukupno 13 polazaka radnim danima i pet polazaka subotom.
Prometna linija 4 sa 67 polazaka radnim danima ide na 55 polazaka, sa većim razmacima između istih.
Linija 5 je do sada radnim danima imala 75 polazaka, ali će od 1. aprila imati 15 polazaka manje.
Linija 6 ostaje bez pet polazaka radnim danima.
Linije 7a i 7b - inače linije sa najviše polazaka u sistemu gradskog prevoza, ostaju bez ukupno 46 polazaka.
Konkretno, linija 7a trenutno radnim danima ima 84 polaska, a linija 7b ima 83 polaska. Od 1. aprila će linija 7a imati 61 polazak radnim danima, a linija 7b će imati 60 polazaka.
Najveći broj linija ukinuto je u jutarnjim i u večernjim satima.
Tako će linija 8 imati najviše redukcija posle 18 časova, a ukupno ostaje bez 13 polazaka radnim danima i bez 14 polazaka u vikend režimu. "Osmicu" ćete nedeljom sada čekati duže od 40 minuta.
Linija 9 ostaje bez 12 polazaka i, kako pokazuje analiza 021.rs, razlog je povećanje razmaka između polazaka.
Isti razlog važi i za linije 11a i 11b, koje ostaju bez osam polazaka radnim danima i 11 polazaka vikendom.
Linije 13 i 14 ne menjaju svoje polaske, odnosno voze i dalje na svakih 30 minuta.
Redukovani su i polasci na liniji 17, koja spaja centar grada sa Tržnim centrom BIG.
U nastavku je aktuelni red vožnje, koji je snazi još nekoliko dana.

Ovako će autobusi saobraćati od 1. aprila.

Manje redukcije urađene su i na prigradskim linijama, mahom u jutarnjim i večernjim satima. Pojedini putnici su to i saznali tako što su obaveštenje, na papiriću, dobili od vozača - čitateljka 021.rs iz Sremskih Karlovaca dobila je obaveštenje da od subote neće ići dva jutarnja polaska na liniji 61, bez daljih objašnjenja.

GSP: Vodimo računa o potrebama putnika i ekonomskom ponašanju
Na pitanje 021.rs zbog čega dolazi do ovih izmena, u Gradskom saobraćajnom preduzeću kažu za 021.rs da je dugogodišnjim praćenjem utvrđeno da u prolećnom periodu i s početkom korišćenja alternativnih vidova prevoza, značajno opada broj građana koji koriste autobus.
"U skladu sa tim JGSP 'Novi Sad' primenjuje novi red vožnje, vodeći računa o potrebama putnika i racionalnom, ekonomskom ponašanju. Putnici će kao i uvek biti informisani putem saopštenja za javnost, kao i društvenih mreža", navode u GSP.
Na pitanje koliko je, prema podacima preduzeća, polazaka iz reda vožnje ukinuto, u GSP poručuju da su smanjeni neki polasci na gradskim linijama u večernjim satima jer je evidentirano da se tada manje putnika vozi.
"Isto tako ukinuto je nekoliko ranih jutarnjih polazaka na kojima praktično nije bilo putnika", dodaju u preduzeću za 021.rs.
Ove izmene će stupiti na snagu ove subote, 1. aprila i biće na snazi do kraja juna. Tada na snagu stupa letnji red vožnje, kad se očekuje da će broj polazaka biti dodatno redukovan.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba, među njima i dva para blizanaca
23.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
FOTO: Po Novom Sadu ispisani grafiti precrtanog broja +384 - pozivni koji se povezivao sa Vojvodinom
23.07.2026.•
10
Na brojnim mestima u centru Novog Sada, kod Spensa i na drugim lokacijama protekle noći je na trotoarima crnim sprejom ispisan pozivni broj +384 i precrtan crvenom bojom.
Danas u Novom Sadu mogući pljuskovi sa grmljavinom
23.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti nestabilno, mogući su pljuskovi sa grmljavinom.
Novosađani, sutra je četvrtak: Mogući pljuskovi i po neki kulturni događaj
22.07.2026.•
0
Radna nedelja polako prolazi, a sutra nas u Novom Sadu očekuje osveženje sa mogućim pljuskovima i nova isključenja struje.
Interpol odbio zahtev Srbije za šestoro novosadskih aktivista: Da li će to uticati na buduću saradnju?
22.07.2026.•
20
Odluka Interpola da Srbiji ne izruči šestoro novosadskih aktivista koji se već 16 meseci nalaze u egzilu u inostranstvu, nakon što je protiv njih pokrenut postupak mogla bi da utiče i na buduću saradnju.
Objavljena studija za naftovod od Mađarske do Novog Sada: Javna rasprava u avgustu
22.07.2026.•
1
Ministarstvo zaštite životne sredine primilo je zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje naftovoda od granice sa Mađarskom do Novog Sada.
FOTO: Vodostaj Dunava kod Novog Sada sve niži i to bi moglo da potraje - što stvara sve više problema
22.07.2026.•
27
Vodostaj Dunava u Novom Sadu nastavlja da opada. Povlačenje vode je otkrilo nove sprudove, veliki broj čamaca na Ribarcu ostao je na suvom, ali se naziru i veći problemi.
Pred Novosađanima narednih dana: Pljuskovi, sunce, sunce, pljuskovi, pljuskovi
22.07.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti nestabilan, mogući su pljuskovi sa grmljavinom.
Ministar Glamočić reagovao zbog slučaja iz Sremskih Karlovaca: "Najoštrije osuđujem nasilje prema mački"
22.07.2026.•
8
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić najoštrije je osudio svaki oblik zlostavljanja životinja i pozdravio brzo postupanje policije i tužilaštva povodom slučaja u Sremskim Karlovcima.
Član Anketne komisije: Postupci za nadstrešnicu pred novosadskim VJT i JTOK sve vreme se ometaju
22.07.2026.•
1
Pravda u postupcima za pad nadstrešnice pred Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu i Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal (JTOK) sve vreme se ometa na najrazličitije načine.
Novosadski aktivisti u egzilu: Reakcija Interpola dokazala da nas vlast proganja zbog političkih stavova
22.07.2026.•
3
Novosadski aktivisti grupe STAV, koji se nalaze u inostranstvu, a koji se terete za pokušaj rušenja ustavnog poretka, oglasili su se saopštenjem u vezi sa Interpolovom reakcijom.
Novosađani pozvani da doniraju krv: Smanjene rezerve grupa sa negativnim Rh faktorom
22.07.2026.•
0
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine pozvao je Novosađane da doniraju krv.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka
22.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Novi milioni za nove obnove železničkih stanica u Novom Sadu i drugim mestima: "Ko snosi odgovornost?"
22.07.2026.•
7
Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara zahteva od nadležnih institucija da javnosti pruže odgovore povodom novih radova na železničkim stanicama u Subotici, Bačkoj Topoli i Novom Sadu.
Pred Novosađanima malo prijatniji dan
22.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu posle oblačnog i kišovitog jutra biti nešto vedrije i umereno toplo.
Sreda u Novom Sadu: Blago zahlađenje i umetničke izložbe
21.07.2026.•
2
Sredu će obeležiti svežije vreme, promena cene parkinga i nekoliko zanimljivih izložbi.
Crta upozorila na lažne istraživače na Limanu: To nisu naši ljudi, ne sprovodimo nikakvo istraživanje
21.07.2026.•
7
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) saopštio je danas da ne sprovodi istraživanje stavova javnog mnenja u Novom Sadu.
VIDEO Uvrede i sukob u Skupštini Novog Sada: Opozicija tražila sankcije zbog dobacivanja odbornice SNS
21.07.2026.•
26
U Skupštini Novog Sada došlo je do verbalnog sukoba nakon tridesetominutne pauze, kada su se odbornik Pokreta Bravo Miran Pogačar i gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin sukobili zbog dobacivanja odbornice SNS opoziciji.
Ana Ferik Ivanovič: "Novi Sad na vodi" nije u skladu sa GUP-om 2030
21.07.2026.•
40
Tokom sednice Skupštine grada, Ana Ferik Ivanovič predočila je probleme u vezi sa predlogom o planu za "Novi Sad na vodi".
Advokat Kočić: Interpol odbio zahtev srpskih vlasti da raspiše poternice za novosadskim aktivistima
21.07.2026.•
30
Advokat Željko Kočić, jedan od branilaca šestoro aktivista iz Novog Sada optuženih za pokušaj rušenja ustavnog poretka, a koji su u Hrvatskoj, saopštio je da je Interpol odbio zahtev vlasti u Srbiji da raspiše poternicu.
Mreža zborova poziva Novosađane da u sredu daju krv: Deliće se bedževi i flajeri
21.07.2026.•
4
Mreža zborova Novog Sada poziva zainteresovane građane da dobrovoljno doniraju krv u sredu, 22. jula.
Komentari 196
Nikola
Mitar
Nina
Pitam se ?
Molim da nam gsp da imena odgovornih koji su napravili novi red vožnje.
Toliko neodgovornih ljudi...
Kako vas nije sramota
da tako traljavo odradite posao.To nije neznanje,to je bahatost,bezobrazluk ,manjak volje i nepostovanje vasih sugradjana putnika . Jel ste raspored proverili,stavili se u ulogu putnika?
Pogledajte red vožnje od subote...
Povezati dve linije je nemoguće .Treba da čekaš minimum 15 min.
Svi polaze u isto vreme..
4,8,1,5,3....u 15 časova
Pa takav vrli raspored zna i moj unuk da napravi ..
Sramotno i bedno kako jedno državno preduzeće radi ....
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar