APV: Bilo je i jačih padavina pa nije bilo kolapsa kao juče; SNS na kritike odgovara uvredama
Građanski pokret Bravo navodi da smo juče ponovo svedočili onome što će uskoro postati naša svakodnevica, a to je nefunkcionisanje infrastrukture u vanrednim situacijama kao što je obimna kiša.
Foto: 021.rs
"Uzrok ovome se u najvećoj meri može pronaći u preobimnoj, brzoj, neplanskoj izgradnji novih stambenih kompleksa. Na sve ovo su dugi niz godina ukazivali i građani i strukovna udruženja, pisali su se prigovori na Planove, prisustvovalo se sednicama kada su oni predlagani i sve je vodilo ka istom zaključku: da postojeća infrastruktura ne može da izdrži toliko povećanje novih kapaciteta bez permanentnog razvoja i ulaganja", navode iz ovog pokreta.
Dodaju da već duže vreme ukazuju na to "da će se uništavanjem zelenih površina, sečom drveća, izmeštanjem i zacevljavanjem prirodnih vodenih tokova, naš grad sve više boriti sa situacijama sličnim jučerašnjoj, gde ne postoji jasan plan šta i kako činiti kada do ovakvih količina padavina dođe".
"Najvažnije bi bilo, za početak, da oni koji donose odluke u našem gradu konačno shvate da se on ne može razvijati vrtoglavom brzinom, a da se ništa drugo ne uskladi s tim razvojem; da se mora više ulagati u infrastrukturu grada i bezbednost svih građana u vanrednim situacijama, a ne samo da se ispunjavaju želje (često nerealne) skoro svim investitorima", smatraju u pokretu Bravo.
APV: Tvrdnje Infrastrukture železnica Srbije nisu istinite
Akcija progresivne Vojvodine saopštava da "tvrdnje Infrastrukture železnica Srbije da su jučerašnje padavine u Novom Sadu na nivou 'stogodišnjeg proseka' nisu istinite".
Kako kažu, "podatak koji je ovom prilikom iznet predstavlja još jednu od neistina kojima se pokušava prikriti nesposobnost vladajućih struktura na nivou republike i Novog Sada, a koje su u ovom slučaju dovele do toga da ogromna uložena sredstva nisu rešila ključni problem" podvožnjaka u Partizanskoj ulici.
APV iznosi da su "tokom tri sata najintenzivnijih padavina u gradu, najintenzivnije padavine bile u rejonu Limana 1, gde je palo oko 50 litara po kvadratnom metru za tri sata, što nije ni blizu nezabeleženih padavina u Novom Sadu".
Primera radi, dodaju, "u junu 2019. godine palo je preko 80 l po kvadratnom metru za dva sata u Novom Sadu, a 2018. godine 78 l za dva sata, što je znatno više od sinoćnih padavina, a padavina iz 2018. i 2019. nisu izazvale ni približnu štetu kao jučerašnje niti probleme u saobraćaju".
"I dalje insistiramo da nam Infrastruktura železnice Srbije, koja pokušava da odbrani gradsku vlast u Novom Sadu (nije nam poznato iz kog razloga), odgovori ko je projektovao kanalizaciju ispod nadvožnjaka u Partizanskoj i Temerinskoj ulici, ko je bio izvođač radova i ko je u ime grada potpisao da su radovi urađeni u skladu s projektom", navodi APV.
Iz Gradskog odbora Srpske napredne stranke odgovaraju saopštenjem punim uvreda.
"Ništa od vas ni pametno, a posebno moralno nismo očekivali, jer ste poznati po tome što pokušavate da zloupotrebite svaku poplavu, svaki požar, svaku saobraćajnu nesreću, ne bi li ušićarili koji jeftin politički poen", navodi SNS.
Dodaju da su "Novi Sad i Novosađani sinoć bili svedoci teške vremenske nepogode", a da "od jutros Grad normalno funkcioniše".
"I dok smo bili suočeni sa naglim i obilnim padavinama, samo politički lešinari mogu tendenciozno i zlonamerno da dovode u pitanje kvalitet radova izvedenih prilikom izgradnje novog železničkog nadvožnjaka u Partizanskoj ulici u Novom Sadu. Toliku količinu padavina u tako kratkom vremenskom roku nijedan odvodni sistem nije u mogućnosti da odmah reši. Takve količine padavina dešavaju se jednom u 50 godina. To su činjenice. Kao što su činjenice da ste vi neznalice i lopovi", stoji u saopštenju SNS-a.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novi pokušaj da se pronađu izvođači radova na krovu Sinagoge
19.06.2026.•
1
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske i sanacione radove na obnovi dotrajale i oštećene limarije i dela krova objekta Sinagoge.
Uspostavlja se saobraćaj u delu Veternika, od ponedeljka novi radovi
19.06.2026.•
1
Saobraćaj na deonici Ulice Kralja Petra I u Veterniku od sutra, 20. juna biće ponovo uspostavljen.
Jaćimović nakon izlaska iz zatvora: Kazne prešle 200.000 dinara, ali nastavljam borbu
19.06.2026.•
4
Prevoznik Milomir Jaćimović nakon izlaska iz zatvora, najavio nastavak svoje borbe, uprkos novim kaznama koje mu stižu i sada iznose oko 200.000 dinara.
U Limanskom parku sutra prikupljanje primedbi na projekat "Novi Sad na vodi"
19.06.2026.•
5
Zborovi građana pozvali su Novosađane i Novosađanke da u subotu, 20. juna, potpišu primedbe na projekat "Novi Sad na vodi".
Studentski skup sutra u Novom Sadu: Evo šta sve treba da znate
19.06.2026.•
24
Skup na koji su pozvali studenti u blokadi novosadskih fakulteta održaće se u subotu, 20. juna, u Novom Sadu.
Policija najavila snimanje protesta u Novom Sadu
19.06.2026.•
8
Policijska uprava u Novom Sadu najavila je da će snimati protest koji će se održati u subotu u Novom Sadu, a na koji su pozvali studenti.
Građani o poskupljenju voznih karata: "Neopravdano i užasno"
19.06.2026.•
35
Dok iz kompanije Srbijavoz poskupljenje cena karata pravdavaju unapređenjem usluge i boljim korisničkim iskustvom, građani sa kojima smo razgovarali smatraju da za takvu odluku ne postoji realno opravdanje.
Nova poskupljenja parkinga u Novom Sadu: Evo gde sve raste cena
19.06.2026.•
32
Poskupeće parkiranje u "ekstra zoni" u Novom Sadu, kao i na dva parkirališta.
U toku prijave za novosadske fakultete: Ima mesta za 16.000 studenata, pogledajte kvote
19.06.2026.•
1
U toku su prijave zainteresovanih za upis fakulteta na Univerzitetu u Novom Sadu.
Kako je Smart Plan mogao da promeni javni prevoz u Novom Sadu, ali nije
19.06.2026.•
30
Na društvenim mrežama često se pojavljuju video snimci i fotografije autobusa Javnog gradskog saobraćajnog preduzeća (JGSP) koji svedoče njihovom lošem stanju.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 17 beba
19.06.2026.•
0
Sedamnaest beba je rođeno u novosadskom porodilištu Betanija u prethodna 24 sata.
Pripremite rashlađenje: Evo kakve nas temperature očekuju za vikend u Novom Sadu
19.06.2026.•
0
Pravo letnje vreme je pred nama.
Profesorka Milinkov: Građani potpuno izgubili poverenje u policiju, svedočimo političkim odmazdama
18.06.2026.•
1
Smiljana Milinkov, profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, navela je da ne postoji nijedan razlog da "se bude tih" i dodala da postoji "obilje razloga" da građani svakodnevno budu na ulicama.
Novosađani stiže petak: Opet sunčano, puno novih izložbi i po neka predstava
18.06.2026.•
0
Pred vama je kraj radne nedelje, a ovog petka vas očekuje puno događaja, veoma toplo vreme, festivali i nove izložbe.
VIDEO: Studentska akcija na kampusu: Šaranje majica i cegera kao zagrevanje za skup u subotu
18.06.2026.•
2
U toku je studentska akcija "šaranja" majica i cegera na kampusu novosadskog univerziteta.
Slučaj napada na "Kobre" kod prostorija SNS u Novom Sadu: Stiglo veštačenje povreda
18.06.2026.•
18
Veštačenjem povreda koje su zadobili pripadnici vojne jedinice "Kobre" tokom protesta u Novom Sadu 13. avgusta 2025. godine utvrđeno je da nisu zadobili povrede opasne po život, piše Nova.rs.
Novaković: Neka Vučić dođe u centar Novog Sada da testira svoju popularnost, a ne da se javlja sa oboda
18.06.2026.•
29
Zamenik predsednika Demokratske stranke Nebojša Novaković izjavio je da Aleksandar Vučić i SNS nikada više neće pobediti u Novom Sadu, a ni u Beogradu, Kragujevcu i Nišu.
Sutra u Novom Sadu tropska vrelina
18.06.2026.•
0
Petak će Novom Sadu biti sunčan i bez oblačka, ali i još topliji.
Autoprevoznik Jaćimović izlazi iz zatvora
18.06.2026.•
4
Tri dana nakon što je sam otišao u zatvor na Klisi na izdržavanje zatvorske kazne zbog neplaćenih prekršajnih kazni, autoprevoznik Milomir Jaćimović će biti pušten.
Roditelji đaka Jovine gimnazije sutra ponovo ispred Ministarstva, a potom i kod Predsedništva
18.06.2026.•
2
Roditelji učenika Jovine gimnazije u petak, 19. juna ponovo će biti ispred Ministarstva prosvete, a potom i ispred Predsedništva Srbije.
Vučić: U Novom Sadu očekujem pobedu ubedljiviju nego u Beogradu
18.06.2026.•
153
Očekujem pobedu u Novom Sadu ubedljiviju nego u Beogradu, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o predstojećim izborima.
Komentari 16
ime
tacno se zna gde su nizi delovi grada izasto nastaju poplave. jedini problem je sto se problemi ne resavaju i sto gradska cistoca nema ljude koji su spremni da po nevremenu odrzavaju resetke za odvod viska vode. ulice plivaju jer se na resetkama talozi sva prljvstina koju nosi voda a nema ljudi da to regulise. mozda ovima iz gradske cistoce nije objasnjeno da su duzni to da utade. zato direktor treba da leti sa tog mesta bez obzira na stranacku potporu. dok tako ne bude desavace nam se stete po gradu. mi vas placamo mi treba izgleda i da vas skinemo sa funkcije kad ne radite onako kako je to normalno.
Liman
Daj ne laži derane, pre 4 i po godine je isto ovako padalo. Naravno nije se toliko potopio nadvožnjak jer je onaj stari i disfunkcionalni sistem bolje odvodio vodu od ovog novog i usavršenog.
Vladimir
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar