Poljoprivredno zemljište najskuplje kod Novog Sada: Hektar i do 36.700 evra
Cene poljoprivrednog zemljišta u prvoj polovini 2023. veće su za četiri odsto u odnosu na isti period prošle godine, pokazuje izveštaj Republičkog geodetskog zavoda.
Foto: 021.rs
Najviše se zemljom trguje u Vojvodini, a najskuplja je u okolini Novog Sada, gde je hektar prodat za 36.700 evra, dok su visoke cene zabeležene i u Bačkoj Palanci, gde je hektar dostigao 30.700 evra i u Kovačici gde je hektar prodat za 28.250 evra.
Prosečna cena poljoprivrednog zemljišta na području Srbije u prvoj polovini 2023. bila je oko 7.500 evra po hektaru, preneo je "Dnevnik".
Broj ugovora o kupoprodaji poljoprivrednog zemljišta na nivou države u prvom polugodištu 2023. godine bio je veći za šest odsto u odnosu na isti period prošle godine.
Najviše cene su zastupljene na teritoriji Južnobačkog okruga, a najniže u Topličkom okrugu, i kreću se u rasponu od ispod 300 evra do više od 36.000 evra po hektaru.
Zrenjanin i Sombor su prvi u Srbiji po broju prodatih parcela, a u obe opštine prodato ih je po 217. Maksimalna postignuta cena u Somboru je 23.800 za hektar, a minimalna 2.180, dok je maksimalna cena u Zrenjaninu 15.500, a minimalna nešto više od hiljadu evra.
Na trećem mestu je Pančevo, a cene parcela se u ovom mestu kreću od 2.200 do 22.650.
Potom ide Subotica, a cene su od 4.100 do 23.500 evra po hektaru.
U prvih deset opština, a po broju prodatih parcela su i Sremska Mitrovica, Kikinda, Odžaci i Novi Sad.
U Mitrovici su cene od 3.380 do 25.800. u Kikindi od 2.050 do 19.000, u Odžacima od 5.100 do 25.800 i u Novom Sadu od 3.900 do 36.700 evra po hektaru.
Najjefitnija zemlja je u Srednjobanatskom i Južnobanatskom okrugu, gde je hektar prodat za 850 evra.
U Srednjobanatskom okrugu je maksimalna postignuta cena 18.600 evra.
U svim ostalim okruzima je maksimalna cena veća i kreće se više od 20.000 evra po hektaru.
Na području okruga koji pripadaju regionu Južne i Istočne Srbije, preovlađuju cene bliže donjoj granici, gde je hektar 350 evra i ne prelazi 18.750.
U Šumadiji i Zapadnoj Srbiji je hektar od 633 do 30.600 evra po hektaru.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Prikupljanje hrane za napuštene životinje sutra u Limanskom parku, akcije i u Beogradu i Kragujevcu
03.05.2026.•
0
Humanitarna akcija prikupljanja hrane za napuštene životinje biće organizovana u ponedeljak, 4. maja u Novom Sadu, Beogradu i Kragujevcu.
"Srbijavoz": Kondukterka u vozu prepoznala nestalu devojčicu iz Novog Sada
03.05.2026.•
3
Tokom sinoćne vožnje na liniji voza 2416, kondukterka Jelena Nedeljkov prepoznala je devojčicu iz Novog Sada na osnovu informacija iz sistema "Pronađi me", i odmah obavestila nadležne službe, saopštio je "Srbijavoz".
Dačić: Devojčica i dečak iz Novog Sada pronađeni u vozu Beograd-Petrovaradin zahvaljujući dojavi građana
03.05.2026.•
12
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je brzom i efikasnom reakcijom policije uspešno okončana potraga za petnaestogodišnjom devojčicom iz Novog Sada, čiji je nestanak bio prijavljen 29. aprila.
Pronađeni tinejdžeri iz Novog Sada
02.05.2026.•
13
Petnaestogodišnja devojčica iz Novog Sada čiji je nestanak prijavljen 29. aprila, pronađena je večeras oko 20.40 časova, saopštio je MUP.
Javna slušanja o setu izbornih zakona prema preporukama ODIHR-a, 6. maja i u Novom Sadu
02.05.2026.•
1
Javna slušanja o setu zakona koje se tiču izbornog procesa u skladu sa konačnim preporukama Posmatračke misije Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) održaće se od 4. do 7. maja.
Radovi na auto-putu kod Novog Sada do 6. maja, saobraćaj može biti usporen
02.05.2026.•
0
Na auto-putu E-75, na deonici između petlje Novi Sad centar i petlje Novi Sad istok, u smeru ka Beogradu, do 6. maja tokom svetlog dela dana izvode se radovi na redovnom održavanju kolovoza.
Lepe vesti iz Betanije za početak vikenda: Rođene 32 bebe
02.05.2026.•
0
Tridesetdve bebe rođene su u protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija.
Roštilj, muzika i boravak u prirodi: Kako Novosađani provode Prvi maj
01.05.2026.•
4
Veliki broj građana i ove godine obeležava Međunarodni praznik rada na izletištima širom Fruške gore, kao i u Kameničkom parku.
VIDEO: Novosađani odali počast nastradalima u padu nadstrešnice
01.05.2026.•
9
Novosađani su se okupili kod Železničke stanice kako bi odali počast za 16 nastradalih u padu nadstrešnice.
Pet novosadskih dekana: Zabrinuti smo zbog sve učestalijih napada na profesore i studente
01.05.2026.•
6
Oštro osuđujemo napad na našeg kolegu, prof. dr Gorana Radojeva, saopštilo je pet dekana fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.
Marinika Tepić o aferi Generalštab: Istraga će biti proširena na Gojković i Vučevića
01.05.2026.•
18
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić tvrdi da će istraga o aferi Generalštab biti proširena na Maju Gojković i Miloša Vučević.
Kakvo nas vreme očekuje za vikend u Novom Sadu
01.05.2026.•
3
Za vikend nas u Novom Sadu očekuje prijatno vreme.
Obeležavanje 18 meseci od pada nadstrešnice danas kod Železničke stanice
01.05.2026.•
4
Godinu i po dana od pada nadstrešnice biće obeleženo tišinom kod Železničke stanice.
Radno vreme prodavnica, gradskih službi i tržnih centara za 1. maj u Novom Sadu
01.05.2026.•
3
Gradske ustanove i službe radiće po izmenjenom radnom vremenu tokom prvomajskih praznika, odnosno 1. i 2. maja.
Godinu i po dana od pada nadstrešnice: Nema pravde ni za mrtve, ni za žive
01.05.2026.•
7
Navršava se 18 meseci od kada je, 1. novembra 2024. godine, u 11 časova i 52 minuta, pala nadstrešnica rekonstruisana i dvaput svečano otvarane Železničke stanice u Novom Sadu.
VIDEO: Studenti proslavili pobedu na izborima na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu
01.05.2026.•
36
Lista UM pobedila je na izborima za studentski parlament na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu.
VIDEO Studenti čekaju rezultate nakon glasanja na Medicinskom fakultetu
30.04.2026.•
9
Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu završeno je glasanje za Studentski parlament, a rezultati se još uvek čekaju.
Novosadski odbor SNS predložio Vučića za premijera
30.04.2026.•
58
Gradski odbor Srpske napredne stranke (SNS) za Novi Sad je Glavnom odboru i Predsedništvu te stranke uputio predlog da predsednik Srbije Aleksandar Vučić bude nosilac liste i kandidat SNS za premijera na izborima.
Komentari 1
Драганее
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar