Ako ste se ikad vakcinisali protiv gripa, možda ste dan do dva kasnije osećali bol u nadlaktici. To je ono što ljude najčešće brine, pa često postavljaju pitanje da li je to uobičajena reakcija.
Ova nedelja u Novom Sadu prošla je u borbi protiv “investitorske bahatosti”, pričama iza brutalnog prebijanja u Jevrejskoj ulici i uobičajenim problemima građana. Sve to su ispratili reporteri 021.rs.
Pismo upućeno na adesu Bele kuće sadržalo je otrov ricin, čije prisustvo su potvrdili testovi Federalnog istražnog biroa (FBI), a istražitelji veruju da je upućeno je iz Kanade, javljaju zapadni mediji pozivajući se na američke zvaničnike i i izvore u FBI.
Hemičar koji je bio uključen u tajni sovjestki program u okviru kojeg je razvijen nervni agens novičok, izvinio se ruskom opozicionom političaru Alekseju Navaljnom, koji se u Berlinu oporavllja od posledica trovanja za koje nemački lekari tvrde da je posledica delovanja tog snažnog nervnog otrova, javlja AFP.
Beloruska policija pucala je u vazduh kao upozorenje tokom protesta u Brestu, potvrdila je za agenciju "Tas" portparolka beloruskog Ministarstva spoljnih poslova Olga Čemodanova. U Brestu i Minsku uhapšeno je više desetina demonstranata.
U vezi sa slučajem brutalnog nasilja u novosadskoj Jevrejskoj ulici i protivrečnim izjavama i međusobnim optužbama MUP-a i Osnovnog javnog tužilaštva, Republičko javno tužilaštvo je naložilo nadzor nad postupanjem OJT.
Profesor molekularne biologije s Medicinskog fakulteta Univerziteta u Oxfordu Kristijan Ramadan izjavio je danas da je teško prognozirati kako će se razvijati situacija s pandemijom korona virusa i da je trenutno devet različitih vakcina u kliničkoj fazi tri, a one koje su došle do te faze relativno su sigurne.
Sa novom minimalnim cenom rada za 2021. godinu od približno 32 hiljade dinara, Srbija nije promenila svoje "osrednje žalosno" mesto među zemljama regiona, objavljeno je na sajtu Ujedinjenih granskih sindikata "Nezavisnost".
Predsednik Severne Makedonije Stevo Pendarovski zatražio je od vaseljenskog patrijarha Vartolomeja da iskoristi svoje apelaciono pravo za priznavanje Makedonske pravoslavne crkve (MPC).
Policija u Panami reagovala je na dojavu i presrela automobil u ranim jutarnjim satima. Predsednik Paname imao poruku za sve funkcionere koji krše moral.
Izvršni direktor Centra za slobodne izbore i demokratiju (Cesid) Bojan Klačar izjavio je da očekuje da će nova Vlada Srbije, biti koaliciona i vlada kontinuiteta.
U ustanovama socijalne zaštite za smeštaj korisnika i domovima za smeštaj odraslih i starih, virusom korona zaraženo je 56 korisnika i 21 zaposleni, saopštilo je danas Ministarstvo za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja.
Direktor kragujevačkog Instituta za javno zdravlje Dragan Vasiljević rekao je danas da je još jedan fudbaler futsal kluba "Ekonomac" iz Kragujevca, koji je protekle nedelje učestvovao na turiru u Tuzli, inficiran korona virusom.
Glavni problem borbe protiv korupcije nije neefikasnost sudova, već to što ključni predmeti nikada i ne dođu do suda, smatra programski direktor Transparentnosti Srbija Nemanja Nenadić, dok je glavni i odgovorni urednik nedeljnika NIN Milan Ćulibrk uveren da borba protiv korupcije neće zaživeti sve dok se ne promeni sistem.