Matić: Uplaćen minimalac za ugostitelje i turističke vodiče

Uplaćena je druga tranša subvencija u 2021. za podršku radu ugostiteljske i turističke privrede zbog poteškoća u poslovanju prouzrokovanih kovidom-19 i to po 30.900 za sve zaposlene u tom sektoru.
Matić: Uplaćen minimalac za ugostitelje i turističke vodiče
Foto: 021.rs
"Ugostiteljsko-turističkom sektoru danas je isplaćeno oko 2,045 milijarde dinara za 12.153 privredna subjekta, koji zapošljavaju 65.759 radnika, kao i 336 turističkih vodiča i 90 pratilaca", saopštila je ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić.
 
Privredni subjekt isplaćena sredstva može iskoristi do isteka perioda od tri meseca nakon poslednje isplaćene pomoći, nakon čega će namenski računi biti zatvoreni, a neiskorišćena sredstva biti preneta u budžet Srbije.
 
Matić je istakla da se isplatom minimalca u julu i avgustu nastojalo da se zadrže zaposleni u turizmu, "čije nam je znanje i iskustvo preko potrebno u narednom periodu oporavka ovog sektora".
 
Ona je napomenula i da su podaci o oporavku turizma u Srbiji ohrabrujući sa 4,6 miliona noćenja zaključno sa julom.
 
To je, kako navodi, skoro 50 odsto od svih ostvarenih noćenja u rekordnoj 2019. godini, a beleži se i porast dolaska stranih turista za 270 odsto u protekla dva meseca.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Ruska nafta zaglavljena na moru

Približno 48 miliona barela ruske nafte ostalo je zaglavljeno na moru zbog početka primene američkih sankcija protiv Rosnjefta i Lukoila.

EU odobrila prodaju "Iveka" indijskom "Tata motorsu"

Evropska komisija je objavila da je odobrila prodaju italijanskog proizvođača kamiona i autobusa "Iveko" iz Torina "Tata motorsu", najvećem poizvođaču komercijalnih vozila u Indiji s najvećim tržišnim udelom u Aziji.

Stručnjak: ADNOC bi bio dobar partner za NIS

Stručnjak za energetiku Željko Marković izjavio je da su najbolji partneri za Naftnu industriju Srbijeone naftne kompanije koje imaju najveći promet i koje mogu najbolje da rade sa NIS, kao što je ADNOC iz Abu Dabija.

Dvojica srpskih preduzetnika preuzimaju Imlek

Kompanija "Imlek" saopštila je da su investicioni holding preduzetnika Andreja Jovanovića, "AJFH", i aktuelni generalni direktor "Imleka" Bojan Radun potpisali sporazum o zajedničkoj kupovini "Imleka".