"Dok cene električne energije na berzama u regionu 'divljaju' i premašuju i 200, pa čak i 300 evra po megavat-satu, država i EPS su srpskim privrednicima obezbedili stabilnu cenu energije na nivou njihovih prethodnih ugovora pre krize", ističe se u saopštenju.
EPS je u reagovanju na izjavu biznismena i predsednika Poslovnog udružnja "Privrednik" Zorana Drakulića da njegova kompanija plaća struju po 2,7 puta većoj ceni nego pre, naveo da to nije tačno.
"Privreda Srbije nije oštećena odlukama EPS-a, naprotiv, a nije oštećen ni privrednik Drakulić koji mora da je neobavešten ili zlonameran", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da su, kako bi zaštitili privrednike, "predsednik Srbije i Vlada Srbije doneli odluku o produženju važenja starih cena električne energije".
"Cena koju pominje Drakulić bi bila na tom nivou, kao i svuda u svetu, da nema odgovorne politike države koju on neargumentovano kritikuje", naveo je EPS.
U saopštenju je objašnjeno je da EPS posluje na otvorenom tržištu električne energije u Srbiji kao samo jedan od 63 licencirana snabdevača i svaki kupac može da izabere od koga će kupovati energiju.
"U vreme najveće energetske krize gradjani i privreda Srbije imaju najjeftiniju struju i stabilno snabdevanje. To je omogućeno zahvaljujući stručnjacima i zaposlenima u EPS, jer i u takvim uslovima EPS modernizuje postrojenja i gradi nova", navodi se u kompanijskom saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
G pen
Rade
šumar
Iz EPSA stižu lažni odgovori ali tu su računi koji potvrdjuju ovo što sam rekao prethodno o povećanju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar