"Zlatni padobran" otpuštenih direktora Tvitera koštaće Maska 122 miliona dolara

Novi vlasnik kompanije Tviter, Ilon Mask, moraće da isplati 122 miliona dolara trojici direktora koje je otpustio prvog dana vlasništva nad kompanijom, piše Rojters.
"Zlatni padobran" otpuštenih direktora Tvitera koštaće Maska 122 miliona dolara
Foto: Pixabay

Mask je otpustio izvršnog direktora Paraga Agravala, finansijskog direktora Neda Sigala i šeficu odeljenja za pravna pitanja Vijaju Gade, pod izgovorom da su ga "zavaravali" brojem lažnih naloga na to društvenoj mreži.

Portal Ekvilar, poznat po istraživanjima o finansijskim kompenzacijama, poslao je mejl Rojtersu u kojem navodi da takozvani "zlatni padobran" Agravala teži 57,4 miliona dolara, Sigalov 44,5 miliona, dok je Gade dobila 20 miliona dolara.
Predstavnici Tvitera nisu odgovorili na pitanja agencije.
 
Pored ovih isplata, troje direktora koji su dobili otkaz mogu da očekuju i zajedničku sumu od 65 miliona dolara za akcije koje su imali u Tviteru, koje je sada preuzeo Mask.
  • gi

    31.10.2022 22:54
    neka
    neka neka..izmišljene pozicije su skuplje na daleko ...isplati se masku da ih otpusti i isplati...
  • TataMata

    31.10.2022 09:15
    Zastitili se....
    Ovi direktori su zasticeniji nego hermelini, risovi, medvedi i linjaci - kad se saberu...

    Kapitalizam i postovanje ugovora, ma kolko bila iskrivljena logika u njima ...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Šta stoji iza "turbo uzleta" Pro Tenta?

Iako je Pro Tent na kraju 2022. godine imao više od 8.600 radnika, najveći broj njih samo je formalno zaposlen u ovom preduzeću, a suštinski radi u Elektroprivredi Srbije.

Srbija nasuprot svetskog trenda

Nema države koja se ne hvališe najboljim kompanijama, stoga se i prave liste najvećih, bilo prema ukupnom poslovnom prihodu, bilo prema profitabilnosti.