Solidarnost: SNS otvorila put za konačnu rasprodaju javnih dobara

Politička platforma Solidarnost saopštila je danas da vlast u jeku najvećih protesta građana "dovršava pljačku preostale državne imovine".
Solidarnost: SNS otvorila put za konačnu rasprodaju javnih dobara
Foto: 021.rs

Kako su naveli, vlast je usvojila predlog zakona o upravljanju privrednim društvima, "kojim je otvorila put za konačnu rasprodaju javnih dobara".

"Ovakvo otvaranje mogućnosti da se državna preduzeća lako prodaju, svedoči o nastavku pljačke koja je drugo lice Srpske napredne stranke (SNS)", rekla je portparolka Solidarnosti Melanija Lojpur u pisanoj izjavi.

Kako je navela, ovim zakonom su obuhvaćena preduzeća poput Jugoimport SDPR-a, Emisona tehnika i veze, Putevi Srbije, Pošte Srbije, Srbijagas, Službeni glasnik, Zavod za udžbenike, Resavica - preduzeće za podzemnu eksploataciju uglja, Srbijavode, Srbijašuma, Nacionalni park Tara, NP Fruška Gora, NP Đerdap, Skijališta Srbije, Nuklearni objekti Vinča kao i brojna javna preduzeća sa Kosova i Metohije.
 
"Svedoci smo užasnog raslojavanja društva, ovo što nas čeka predstavlja završni čin jedne epohe. Epohe beskrupulozne pljačke i nehumane eksploatacije radnika i radnica", izjavila je Lojpur, ističući da je SNS ozakonila "totalnu pljačku".

Ona je poručila da će Solidarnost, kao deo stranke Zajedno, učiniti sve kako bi ovo zaustavila napominjući da su javna preduzeća opšte dobro i da moraju ostati u javnom vlasništvu.

  • Iguman

    01.06.2023 16:43
    Konfiskacija na redu.
  • Oliver

    01.06.2023 07:12
    zadnja sansa
    Sad ili nikad.
  • Mare

    31.05.2023 21:00
    Jedni započeli, drugi dovršavaju. A zapravo je to ista ekipa ljudi, koji međusobno sarađuju, preleću, petljaju i rade o glavi ovom jadnom narodu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija