Raketa "Spektrum" najavljena je kao prvi pokušaj orbitalnog leta koji potiče iz Evrope, gde je nekoliko zemalja, uključujući Švedsku i Britaniju, izrazilo želju da zauzmu deo rastućeg tržišta za komercijalne svemirske misije, preneo je Rojters.
Nemački startap "Isar Aerospace", koji je upozorio da bi inicijalno lansiranje moglo prerano da se završi, saopštio je da je test pružio "obimne podatke iz kojih njihov tim može da uči".
Raketa je poletela iz arktičkog svemirskog centra Andoja u Norveškoj.
"Spektrum" je dizajniran za male i srednje satelite težine do jedne tone, iako juče nije nosio teret.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
dacic
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar