Kineska kompanija klonirala prvu mačku

Sedam meseci nakon što je uginula Huang Juova mačka Garlik, podaren joj je još jedan život.
Kineska kompanija klonirala prvu mačku
Foto: Pixabay
Novog Garlika stvorila je kineska firma Sinogene sa sedištem u Pekingu, a na svet je došao 21. jula kao prva klonirana mačka. Ta kompanija već je uspela da klonira pse, što košta oko 53.000 dolara, dok je cena za kloniranu mačku 35.000.
 
Mi Đidong, čelnik firme, rekao je za agenciju Frans pres da uprkos visokoj ceni, nisu svi njihovi klijenti bogataši.
 
"Zapravo, dobar deo klijenata su mladi ljudi koji su tek diplomirali u poslednjih nekoliko godina. Kloniranje ljubimaca ispunjava emocionalne potrebe mladih naraštaja", kazao je.
 
Huang (23) je bio presrećan da vidi Garlkcovu reinkarnaciju, pa je kazao da je "sličnost dve mačke viša od 90 posto".
 
"Kada je Garlik uginuo, bio sam vrlo nesrećan. Nisam se s tim mogao suočiti jer je smrt bila nenadana. Krivio sam sam sebe što ga nisam na vreme odveo veterinaru, što je dovelo do njegove smrti", priča Huang.
 
Srećni vlasnik kazao je kako se nada da će i ličnost novog Garlika biti slična starom, kao što mu je sličan izgledom. Mi smatra da će tržište kloniranja doživeti procvat, a naučnici u Kini imaju velike aspiracije i rade na teoriji da je - ako je moguće klonirati mačku - moguće i pande.
 
Kloniranje životinja ilegalno je u mnogih zemalja, ali odobreno je na primer u Južnoj Koreji i SAD, gde je prošle godine pevačica Barbra Strejsend objavila da je klonirala svog psa.
 
Prvo uspešno kloniranje u životinjskom svetu izvedeno je 1996. i to je bila ovca Doli, dok je prvi pas kloniran 2005. u Južnoj Koreji.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija