Pritvor za huligane iz Hrvatske u Grčkoj, advokat tvrdi da je sud pod uticajem društvenih mreža

Prva tridesetorica huligana, koji su optuženi da su u ponedeljak u atinskoj četvrti Nea Filadelfeija učestvovali u žestokom uličnom sukobu sa smrtnim ishodom, danas su se izjašnjavala o optužnici.

Nakon toga je sudija za sve odredio istražni zatvor.

Pred sudijom i tužiocima se pojavilo 26 Hrvata, Austrijanac, Albanac i dvojica Grka, u subotu će na ročište o određivanju istražnog zatvora doći još 30 uhapšenih Bed blu bojsa, a u nedelju preostalih 45, prenosi Index.

Advokat koji brani trojicu Hrvata Vasilis Nouzeles rekao je posle odluke sudije da je pitanje da li će u ovim uslovima braniti ostale klijente koje ima na redu sutra i preksutra.
 
"Verujem da je sud odluku o zadržavanju u istražnom zatvoru doneo unapred, pod uticajem medija i društvenih mreža koje govore da su svi Hrvati kriminalci", rekao je Noulezes.

On je istakao da je istražni sudija bio "agresivan, osvetoljubiv, ljut i tvrdio je da Hrvati lažu".

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sever Srbije

    12.08.2023 09:28
    Sve je tacno rekao sudija za hrvate.
  • Nikó

    12.08.2023 08:25
    Čvrsta ruka
    Da se na Balkanu uvede Britanski model iz 80ih (Margaret Tačer), navijačke grupe bi se dovele u red, kvalitet utakmica poboljšao, poboljšali rezultati u evropskim klubskim takmičenjima, a i ligitimni obrt novca bi se drastično povećao; tribine bi bile pune...
  • Plaćač poreza

    11.08.2023 23:02
    Huligani zvezde i partizana su ugledni članovi društva u Srbiji.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kondomi bi mogli da poskupe zbog rata na Bliskom istoku

Cene kondoma na globalnom tržištu mogle bi da porastu za 20 do 30 odsto, a potencijalno i više, usled poremećaja u snabdevanju izazvanih ratom na Bliskom istoku, upozorio je najveći svetski proizvođač "Karex" iz Malezije

Tramp produžio primirje sa Iranom

Predsednik SAD Donald Tramp je objavio da će produžiti primirje sa Iranom na zahtev Pakistana dok ne dobije od Irana "konsolidovan predlog" mirovnog sporazuma, ali i da će nastaviti blokadu iranskih luka.