On je za
N1 rekao da je očigledno da su imali kontakte sa tom kriminalnom grupom. Kako navodi, u vreme kada je radio u Institutu za kriminološka i sociološka istraživanja, rađene su studije koje su pokazale da 50 odsto teških kriminalaca laže kada iznosi odbranu, a 50 odsto priznaje da je činilo krivična dela ali po nečijem nalogu.
"Ljudi koji se bore za život u toku suđenja (součavaju se sa dugogodišnjim robijama) imaju pravo da lažu i verujem da lažu. Ono što meni nikako ne ide u glavu je histerična reakcija gomile ljudi, što pokazuje nekakvo osećanje krivice za to. Postoji osećanje krivice pošto je očigledno postojala saradnja vlasti sa tom kriminalnom grupom“, ocenio je Radovanović.
Podsetio je na izjave bivšeg potpredsednika FK Partizan Vladimira Vuletića da je generalni sekretar Vlade Srbije Novak Nedić imao značajnu ulogu u usponu Belivukove kriminalne grupe.
Radovanović je ukazao i da saradnja vlasti sa huliganima nije novi fenomen u Srbiji, već da traje još od 1990. godine kada su te navijačke grupe formirane i odmah su, kako je rekao, imale veliki kriminalni karakter i svaka vlast ih je, nažalost, koristila, sve do sadašnje.
Ocenio je i da unutar vladajuće Srpske napredne stranke postoje žestoki sukobi i da je slučaj Belivuk posledica tih konflikata.
Radovanović je istovremeno izrazio strahovanje da će predstavnici vlasti i provladini mediji narednih dana krenuti u novu kampanju – građenje veze opozicije sa Belivukovom kriminalnom grupom kako bi time pokušali da steknu koji politički poen.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Grbavom botu
@Grbavi
Dete rock'n rola
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar