Rekao je da su oni tome pribegli "da bi rešili socijalno pitanje", kao i da su trenutno angažovane dodatne inspekcije, kako bi se sprečila potencijalna "eksplozija divlje gradnje".
Govoreći o problemu legalizacije objekata, Momirović je za TV Prva kazao da se sadašnjim tempom proces legalizacije i uknjižbe neće završiti do 2023. godine, kako je prvobitno bilo planirano.
"Ljude koji su u kriminalnom ponašanju videli priliku za zaradu nećemo abolirati. Po našoj evidenicij 88 odsto nelegalnih objekata (nije zato građeno). Još uvek je rano da se govori o procesu uknjižbe", dodao je Momirović.
Ministar je naveo da je u Srbiji trenutno aktivno 80.000 gradilišta, da je u izgradnji infrastruktura vredna oko 23 milijarde evra, što znači da se ovde trenutno gradi više autoputeva nego u svim zemljama okruženja zajedno.
"Na izgradnji Moravskog koridora angažovano je svaki dan oko 2.000 ljudi. To će biti najmoderniji i najbolji auto-put u Srbiji kada ga završimo, što je prema ugovoru i dinamici 2023. godine", rekao je Momirović, koji je dodao i da će savremena pruga Beograd-Novi Sad biti izgrađena do decembara, a puštena u rad tokom februara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 27
veza, a?
Dečko, kaži koga čuvaš od tih 90% ili ko tebe čuva od tih 90%?
Svi pošteni, a narod siromašan uvek bio.
Ne mogu da uknjižim stan od 2006.g., legalno kupljen i plaćam porez. Samo ne može da se uknjiži. Investitor od koga je kupljen stan je pri potpisu ugovora rekao da će biti uknjižba za šest meseci. I to traje već toliko godina.
Koga štitiš, mene i moje komšije sigurno ne.
Nahcasniji
Pićuka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar