Kako je rekao na konferenciji, Srbija troši 3,2 milijarde kubnih metara gasa, od čega dve milijarde nabavljamo od Rusije po prosečnoj ceni od 400 dolara ili evra za 1.000 kubnih metara gasa.
Međutim, za ostatak onoga što je potrebno, Vučić je rekao da smo kupili velike količine gasa po mnogo nižm cenama gasa i skladištili ih u Mađarskoj. Današnja cena je 4.000 dolara po 1.000 kubnih metara gas, te nas je gas koštao 4,8 milijardi evra.
"To znači bankrot", rekao je Vučić i istakao da je bolje što smo nabavili gas pre ovog teškog vremena.
Govoreći o struji, Vučić je napomenuo da trošimo više struje nego pre, najviše zbog privrednog sektora, 41 evro po megavat satu plaća građanin Srbije, a proizvodna cena struje kod nas je oko 57 evra po megavat satu,
"Nas skuplje košta to što proizvodimo, nego što plaća građanin. U zimskim mesecima trošimo 120 gigavata struje, a možemo da proizvedemo 105 gigavat sati, nama znači fali 20 gigavat sati, znači uvek smo morali da uvozimo struju, samo smo lagali sebe. Na dan kada nam fali 20 gigavat sati, mi to moramo da kupimo. Kada kupujemo po 100 evra, mi krvarimo na dnevnom nivou dva miliona evra, ali je cena skočila. Mi dnevno gubimo 20 miliona evra", kazao je on.
"To je 600 miliona mesečno koje gubi Srbija zbog uvoza struje", rekao je on.
Dodao je da nema plana restrikcije struje.
"Vlada će napraviti novi plan, za mesec dana, oni koji uštede struju u odnosu na isti mesec prošle godine, imaće drastične popuste na cenu struje", najavio je on i rekao da ne planiramo da idemo na restrikcije, ali će dobiti dodatni drastični popust.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 27
Anybody
Recimo Kinezi bolje kopaju zlato od Srbije.
KK
KK
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar