Nedeljkov o Vučićevom obraćanju uz parizer: To je praktično nastavak kupovine glasova
Predstavnik posmatračke misiji "CRTA" Raša Nedeljkov je ocenio da vlast "održava strah i manipuliše realnošću".
Nedeljkov je u "Utisku nedelje" na televiziji Nova S kazao i da "jedino što opozicija može da traži je da se ide na izbore".
Kako je rekao, da li ćemo imati izbore zavisi od nekoliko faktora.
"To su istraživanja javnog mnjenja, zatim ekonomski parametri o tome kakva zima Srbiju čeka u energetskom smislu i da li će biti dodatnih pritisaka po pitanju Kosova", rekao je Nedeljkov.
Istakao je da građani moraju da se izbore za bolje izborne uslove, te da im niko neće pokloniti bolji parlament ili Regulatorno telo za elektronske medije.
"Mi ćemo morati vezanih ruku i nogu, bačeni u vodu, nekako da isplivamo i pobedimo. Ta borba je teška, ali moramo biti spremni na nju", kazao je on.
Ocenio je da opozicija može da računa na "one birače koji žele promene" i koji "na ulicama kažu da je sistem zakazao".
"Ovaj režim održava strah i manipuliše realnošću. To možemo promeniti samo ako budemo jačali one snage koje mogu da budu neka vrsta balansa moći", kazao je Nedeljkov.
Prema njegovim rečima, trenutno smo definitivno u kampanji, a (u petak) popodne u 13 časova je bilo obraćanje (predsednika Srbije Aleksandra Vučića) i to penzionerima o davanjima.
"To je praktično nastavak kupovine glasova", istakao je on.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Reakcije na Kušnerovo odustajanje od Generalštaba: Pobeda zakona, struke i kulturnog nasleđa
15.12.2025.•
0
Konzervatorka Estela Radonjić Živkov izjavila je da je odluka kompanije Džareda Kušnera da odustane od izgradnje hotela na mestu zgrade Generalštaba pobeda zakona, struke i kulturnog nasleđa.
Glamočić: Mleko ispravno, krivične prijave protiv onih koji šire dezinformacije
15.12.2025.•
0
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić rekao je da je kontrola mleka u mlekarama pokazala da je ispravno i da nije tačno da se proizvodi od mleka u prahu.
Volstrit žurnal: Kušner odustao od plana da izgradi Trampov hotel u Beogradu
15.12.2025.•
14
Džared Kušner se povukao iz planiranog projekta izgradnje hotela Tramp u Beogradu nakon što je projekat izazvao proteste i optužnicu protiv visokog srpskog političara, piše danas Volstrit žurnal.
Žena ubijena na ulici u Leskovcu
15.12.2025.•
0
Jedna žena ubijena je danas, oko 16.30 sati, u Leskovcu, na Bulevaru Nikole Pašića, potvrđeno je u policiji.
Niko nije dobio potreban broj glasova za direktora RTS, konkurs se ponovo raspisuje
15.12.2025.•
1
Upravni odbor Radio-televizije Srbije (RTS) doneo je odluku o ponovnom raspisivanju konkursa za imenovanje generalnog direktora RTS-a.
Kamioni na Batrovcima čekaju 12 sati
15.12.2025.•
0
Kamioni na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije ka Hrvatskoj čekaju 12 sati, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Zagorka Dolovac i Branko Stamenković podnose tužbe protiv Mrdića
15.12.2025.•
3
Vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac će podneti tužbu zbog povrede časti i ugleda protiv poslanika i predsednika Odbora za pravosuđe Uglješe Mrdića, saopšteno je danas.
Upali u kuću, ženu pretukli i njenog supruga primorali da joj bonsekom iseče kosu
15.12.2025.•
3
Policija je uhapsila D. A. (41), M. M. (45) i J. A. (38), koji su osumnjičeni za prinudu i ugrožavanje sigurnosti.
Evropska unija odobrila još 134 miliona evra za modernizaciju pruge Niš-Dimitrovgrad
15.12.2025.•
1
Evropska unija opredelila je još 134 miliona evra za modernizaciju, rekonstrukciju i elektrifikaciju železničke pruge Niš-Dimitrovgrad, saopšteno je danas.
Ministar najavio pet odsto veće plate prosvetara - od oktobra 2026.
15.12.2025.•
6
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković saopštio je da će plata prosvetnim radnicima biti povećana za pet odsto od 1. oktobra 2026. godine.
Prognoze za tržište nekretnina u sledećoj godini: "Cene bi mogle da dođu na realan nivo"
15.12.2025.•
22
Tržište nekretnina se u ovoj godini stabilizovalo, u manjoj meri čak i posustalo, iako je država uz pomoć kredita za stanove za mlade pokušala da ga pogura.
Ministar Vuk Stanković: Spasili smo nastavu u Jovinoj gimnaziji tako što je prebačena u druge dve škole
15.12.2025.•
22
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković saopštio je da će cilj za to ministarstvo sledeće godine biti odvajanje obrazovanja od dnevne politike.
Dačić: Zvučne uređaje policija nije niti će koristiti, kao ni gumene metke
15.12.2025.•
9
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da zvučni uređaji kojima raspolaže policija "nisu niti će biti korišćeni" jer je, kako je rekao, "zapečatio" korišćenje tog dela tehnike MUP-a.
Mrdić podneo krivičnu prijavu protiv Zagorke Dolovac, Branka Stamenkovića i još dvoje tužilaca
15.12.2025.•
3
Uglješa Mrdić podneo je danas Višem javnom tužilaštvu u Beogradu krivične prijave protiv vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, javnog tužioca Vrhovnog javnog tužilaštva Branka Stamenkovića i još dvoje tužilaca.
Podignut optužni predlog protiv Nikole Selakovića i još troje zbog Generalštaba
15.12.2025.•
30
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo je danas Optužni predlog protiv ministra kulture Nikole Selakovića.
Zaštitnik građana početkom 2026. podnosi Skupštini zakon o zabrani mobilnih u školama
15.12.2025.•
2
Zaštitnik građana Zoran Pašalić izjavio je da će najkasnije početkom naredne godine Skupštini Srbije biti predat predlog zakona koji predviđa zabranu upotrebe mobilnih telefona u osnovnim i srednjim školama.
Ukrali "porše" kod Zaječara, a onda ubili radnika stovarišta pri pokušaju krađe sefa s novcem
15.12.2025.•
0
M.K. (18), M.Đ. (23) i L.L. (28) iz okoline Zaječara uhapšeni su zbog ubistva.
Zemljotres jačine tri stepena pogodio deo Srbije
15.12.2025.•
0
Zemljotres jačine tri stepena Rihterove skale registrovan je jutros oko 7.20 časova u regionu Gnjilana.
Izaberite Laž godine: Deset spornih izjava funkcionera koje su obeležile 2025.
15.12.2025.•
9
Sajt Istinomer pokrenuo je izbor za Laž godine, gde građani imaju priliku da glasaju za ono što misle da je najveća laž koju je 2025. izgovorio neki funkcioner.
Počela pojačana kontrola saobraćaja: Policija proverava da li vozači voze pijani i/ili drogirani
15.12.2025.•
9
Saobraćajna policija od danas, 15. decembra do nedelje, 21. decembra pojačano kontroliše i kažnjava one vozače koji voze pijani i/ili drogirani.
Komentari 22
Imre
Izbore raspisuje stanje u drzavi,ekonomsko i politicko.Za ekonomsko stanje po pitanju standarda ljudi postoji opravdanje,koje garantuje inflacija i do 20% za zivotne potrebe.
Politicka nestabilnost zbog zkosova,Rusije,EU reformi davno je trebalo ici na nove izbore na svim nivoima.Sama dogadjanja u skupstini su treci povod za izbore.
Cene domacih proizvoda su u velikom raskoraku sa uvoznim robama,primer cene poljoprivrednih proizvoda u odnosu na cene nafte,djubriva,pesticida idu na stetu nasih proizvodjaca.
Jeremija
Grunf
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar