Poljoprivrednici udruženja "Naše mleko - Mačva" blokirali su jutros u Bogatiću centralnu ulicu ispred policijske stanice jer su u toku saslušanja poljoprivrednika.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Saslušavaju se poljoprivrednici protiv kojih su, tokom protesta i blokade ispred Pavlovića mosta na graničnom prelazu sa BiH, podnete krivične prijave. Oni ističu da ostaju pri svojim zahtevima i da nemaju o čemu da razgovaraju sa aktuelnim sastavom vlade, piše N1.
Kako ističu poljoprivrednici, zahtevi ostaju isti, jer ništa od onoga što su tražili nije ispunjeno, već se problemi samo dodaju. Pred svaki protest i blokadu, ističu, represija policije i države je nemerljiva.
"Ne znamo što smo opasnost. Jsno smo poručili da tražimo smenu ministra poljoprivrede (Aleksandra Martinovića), predsednika skupštinskog odbora za poljoprivredu i direktno premijera (Miloša Vučevića) koji nas je izlagao i garantovao u julu na protestima. Pored laganja počele su represije, stavljanje u pasivu, optuženi smo da smo lopovi. U Badovincima su izveli policiju i žandarmeriju na seljake", rekao je poljoprivrednik Slobodan Brkić.
Podsetio je da su izašli na miran protest u Badovincima, ali da im je policija nije dala da prođu, i podnete su krivične prijave za, kako je naveo, opsane radnje opasnim sredstvima.
"Izgleda da su traktori najopasnija stvar u državi", naveo je on.
Kako je kazao, čekaće da izađu kolege iz policijske stanice, da se povuku prijave i prestane, kako ističe, teror nad njima.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić ocenila je da misija Evropskog parlamenta (EP) koja boravi u Beogradu "ne predstavlja duh Evropskog parlamenta, niti predstavlja evropske vrednosti".
"Akademski plenum" traži hitno zaustavljanje mera koje sprovode institucije u Prištini. Kako ocenjuju, ove mere vode ka faktičkom gašenju Univerziteta u Prištini sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici.
Dvadesettrogodišnja devojka sa ubodnim ranama zbrinuta je jutros u Urgentnom centru u Beogradu, a rad policije je u toku, nezvanično saznaje agencija Beta.
Sporazum koji je Srbija potpisala sa kompanijom Archer Aviation u sredu u Davosu predviđa da ta kompanija sa svojim prototipom letećeg taksija bude predstavljena na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, piše Biznis.rs.
Hidrološka situacija u Srbiji je stabilizovana i ukinute su sve mere odbrane od poplava, a u ovom trenutku ne postoji upozorenje od pojave leda na rekama, rečeno je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije.
Izjave da su pojedini evroparlamentarci tražili da ne prolaze pored izložbe o Jasenovcu u holu Skupštine Srbije "predstavljaju manipulacije s ciljem da se diskredituje misija EP", rekla je asistentkinja Tonina Picule.
Vlada Srbije usvojila je danas Uredbu o posebnoj naknadi za podsticaj povlašćenih proizvođača električne energije u 2026. godini koja će iznositi kao i u prethodnoj godini.
Na konkurs za generalnog direktora Radio televizije Srbije (RTS) stiglo je deset prijava od kojih je Upravni odbor danas prihvatio njih pet uz konstataciju da ispunjavaju uslove.
Visoki savet tužilaštva (VST) poslao je Narodnoj skupštini mišljenje većine svojih članova i zatražio da se iz procedure povuku predlozi izmena sistemskih zakona kojima se uređuje rad javnog tužilaštva.
Kada se 2028. godine, po redovnom terminu, ili ranije, budu održavali lokalni izbori u glavnom gradu, među kandidatima za gradonačelnika mogao bi da se nađe i jutjuber Bogdan Ilić, poznat kao Baka Prase.
Iako je još u aprilu isplatila drugi avans od 15 odsto i time izmirila obavezu, država je francuskoj kompaniji Daso za 12 borbenih aviona pred kraj 2025. iskeširala dodatnih 204,6 miliona evra.
Komentari 15
Ђурица
Jovan
Toga se vlast najvise boji.
Mrgud
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar