Tokom skupa "Ne damo Srbiju" privedeno 25 osoba, podnete i prijave, a autobusi gađani jajima
Tokom skupa privedeno je ukupno 25 osoba, od kojih je četvoro zadržano, a protiv 22 osobe su podnete prekršajne prijave zbog narušavanja javnog reda i mira, saopštio je MUP.
Centralno okupljanje trodnevnog skupa "Ne damo Srbiju", koje je održano u subotu ispred Narodne skupštine, proteklo je bez većih incidenata, tvrdi policija.
Kako se navodi, protiv jedne osobe podneta je krivična prijava zbog ometanja službenog lica u vršenju službene dužnosti.
Protiv još jedne osobe biće podneta krivična prijava za nasilničko ponašanje na javnom skupu, navodi se u saopštenju.
Više osoba dobilo je upozorenje zbog toga što su blokirali kolovoz i sprečavali autobuse sa učesnicima skupa da se kreću.
"Tokom ovog okupljanja, više autobusa u kojima su bili učesnici skupa, gađani su jajima od strane drugih građana koji nisu bili učesnici skupa. U tri odvojena incidenta, lica koja nisu bila deo organizovanog skupa vređala su učesnike, odbijala da postupe po zakonitim naređenjima policijskih službenika, remetila javni red i mir, kao i fizički napala redarsku službu", navodi policija.
U saopštenju se dodaje da je u prvom slučaju jedna osoba na na ulazu iz pravca Rakovice verbalno vređala učesnike skupa i odbila da postupi po naređenju policijskih službenika, zbog čega je protiv te osobe podneta prekršajna prijava.
U drugom slučaju, u zoni Sava centra, jedno lice je vređalo učesnike, a potom upotrebilo biber sprej prema članovima redarske službe.
U trećem incidentu, u centralnom delu manifestacije, jedna osoba je narušavala javni red i mir fizičkim uništavanjem inventara tako što je bacala stolice.
"Takođe, prijavljen je događaj u vezi sa Nemanjom Šarovićem, o čemu je obavešteno nadležno tužilaštvo i sledi dalji rad policije“, navela je policija, bez iznošenja više detalja i navođenja da li je neko zbog tog napada priveden.
Tokom skupa prijavljeno je i oštećenje tri autobusa i jednog kamiona JKP "Gradska čistoća", saopštio je MUP.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Najugroženiji nemaju nikakvu korist od četbota Radoslava
29.07.2026.•
0
Četbot "Radoslav", koji su pokrenula ministarstva nadležna za porodicu, rad i socijalnu politiku, treba da ostane pomoćni alat, a ne zamena za razgovor sa stručnim radnikom i procenu konkretne situacije.
MUP upozorava: Prevaranti u ime Republičkog geodetskog zavoda traže uplatu novca
29.07.2026.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava građane i pravna lica da su registrovane lažne elektronske poruke u kojima se nepoznati pošiljaoci predstavljaju kao Republički geodetski zavod i traže uplatu novca.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - stiže i poklon
29.07.2026.•
0
Tu je novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo.
Svaki treći vozač krši pravila na pružnom prelazu, godišnje tako pogine sedam osoba
29.07.2026.•
0
Svaki treći vozač u Srbiji ne poštuje pravila na pasivnim pružnim prelazima, a na aktivnim to čini svaki deseti.
RHMZ: Počinje toplotni talas, temperature do 40 stepeni, a noći tropske
29.07.2026.•
0
Republički hidrometeorološki zavod upozorio je da počinje toplotni talas na teritoriji Srbije koji će obeležiti maksimalne temperature danas do 35 stepeni, u četvrtak do 37, a od petka od 38 do 40 stepeni.
Hidrolog: Situacija na Dunavu ozbiljna, već su krenuli problemi - a do septembra se ne očekuje kiša
29.07.2026.•
0
Vodostaj na Dunavu beleži istorijski minimum.
Podneta prijava protiv Vučevića zbog dnevnica za miting SNS-a: Advokat o tome kolike su šanse da bude osuđen
29.07.2026.•
5
Treće osnovno javno tužilaštvo formiralo je predmet povodom krivične prijave protiv predsednika SNS Miloša Vučevića.
Ministarstvo prosvete: Pravo na besplatne udžbenike ima 96.000 đaka, poznati su kriterijumi
29.07.2026.•
0
Za školsku 2026/2027. godinu obezbeđeni su besplatni udžbenici za oko 96.000 učenika osnovnih škola, odnosno 919.156 udžbeničkih jedinica, a ukupno je za te svrhe izdvojeno 1.020.954.000 dinara.
Advokat Ninić traži proveru rada tužilaštva u slučaju "Panda": Traži da se sasluša Vučić
29.07.2026.•
0
Advokat Ivan Ninić je kao punomoćnik oštećenih podneo zahtev Vrhovnom javnom tužiocu za nadzor nad radom Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u slučaju ubistava u kafiću "Panda" u Peći 14. decembra 1998. godine.
Danas treći i verovatno poslednji dan sednice o poverenju Vladi: "Trajaće dok neko ne padne u nesvest"
29.07.2026.•
5
Poslanici Skupštine Srbije nastavljaju danas vanrednu sednicu parlamenta, čija je jedina tačka Predlog za glasanje o nepoverenju Vladi, koji su podnela 62 poslanika opozicije.
VIDEO Ostaci ljudskih tela nađeni u Zubinom Potoku: Počele ekshumacija, obdukcija i identifikacija
29.07.2026.•
0
Potvrđeno je da su ostaci ljudskih tela nađeni u selu Mali Kaludra u opštini Zubin Potok i da su od forenzičkog interesa, izjavio je lekar Instituta za sudsku medicinu Ditor Haljiti.
Oko 50.000 napuštenih gradilišta širom Srbije: Država produžava rokove, investitori ne završavaju objekte
28.07.2026.•
10
U Srbiji, kako se procenjuje, ima gotovo 50.000 nezavršenih i napuštenih stambenih, poslovnih i fabričkih objekata, najviše u Beogradu.
Đedović Handanović: Snabdevanje strujom stabilno uprkos niskom vodostaju reka
28.07.2026.•
4
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da je uprkos izazovima zbog niskog vodostaja reka snabdevanje električnom energijom stabilno.
Zašto američki poslanici žele da sastanak OEBS-a presele iz Srbije u SAD: "Veliki uticaj Rusije i Kine"
28.07.2026.•
4
Američki kongresmen Džo Vilson, predlagač jeinicijative da se godišnji sastanak Parlamentarne skupštine OEBS-a 2027. premesti iz Srbije - kako je odlučio OEBS, u Južnu Karolinu.
Ostao bez celog voćnjaka: Posekli mu 228 stabala krušaka, "policija nema obavezu da reaguje"
28.07.2026.•
19
U selu Radonjica, selu nadomak Leskovca, desio se bizaran slučaj. Naime, Božidaru Stamenkoviću iz ovog mesta, nepoznate osobe posekle su 228 stabala krušaka.
BIA će proveravati kandidate za posao u Poreskoj upravi: Ko ne prođe kontrolu, neće moći da se zaposli
28.07.2026.•
30
U poreskoj upravi poslednjih godina zaposlenih ima manje nego što je planirano u sistematizaciji, a ubuduće izgleda da ni oni koji prođu konkurs nemaju zagarantovan posao jer predviđaju da i BIA proverava kandidate.
Komentari 5
Realnost
Sami
Samo kazem
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar