Zoran Sekulić rođen je 6. septembra 1958. godine u Beogradu, a 1981. diplomirao je na međunarodnom smeru Pravnog fakulteta u Beogradu. Profesionalnu novinarsku karijeru započeo je 1982. godine.
Sekulić je osnivač Novinske agencije FoNet, prve privatne novinske agencije sa nezavisnom uređivačkom politikom, koja je počela da radi 7. februara 1994. godine.
Bio je član Upravnog odbora Asocijacije medija i član Upravnog odbora Saveta za štampu.
U septembru 2011. godine bio pregovarač medijske zajednice (Asocijacija medija, NUNS, UNS, NDNV i Lokal pres) sa Vladom Srbije, prilikom izrade prve Medijske strategije.
Za doprinos medijskim reformama u Srbiji OEBS ga je nagradio kao ličnost 2012. godine.
Odlikovan je francuskim ordenom Legije časti u rangu viteza i nemačkim ordenom za zasluge.
Novinarsku karijeru započeo 1982. godine, kao saradnik u Radio Beogradu, program 202.
Od 1983. do 1993. godine radio je kao novinar i urednik u Novinskoj agenciji Tanjug.
Zbog neslaganja sa uređivačkom politikom Tanjuga, u jesen 1992. godine podneo je ostavku na mesto urednika političke rubrike. U novembru 1993. godine napustio je Tanjug i osnovao FoNet zajedno sa kolegom Nebojšom Magdeskim, sa kojim se 1994. razišao iz poslovnih razloga.
Bio je specijalni izveštač iz institucija Evropske unije, uključujući i NATO, Savet Evrope, Savet bezbednosti i Generalnu skupštinu Ujedinjenih nacija, Stejt dipartment, Kremlj, Peking, Šangaj, Jerusalim, Pariz, Madrid, Berlin, Beč, Atina, London, Bukurešt i drugih.
Mesto i vreme sahrane porodica će naknadno objaviti.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Naselje
Lele
Alex
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar