Otvoren konkurs za radnu praksu za mlade sa invaliditetom
Otvoren je konkurs za program radne prakse za mlade sa invaliditetom do 35 godina i koji su motivisani da uče i steknu radno iskustvo u poslovnom sistemu jednog od 20 poslodavaca u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Kako je u saopštenju istakao Forum mladih sa invaliditetom saopštio, ovaj program predstavlja "jedinstvenu priliku za mlade sa invaliditetom da unaprede svoja znanja i veštine pod mentorstvom vodećih kompanija u Srbiji".
Kako se navodi, zainteresovani kandidati mogu se prijaviti popunjavanjem formulara koji se preuzima sa sajta fmi.rs i potom šalje na mail adresu activitymanager@fmi.rs do 1. septembra ove godine, a detaljan opis svih pozicija za praksu, kao i prijavni formular dostupni su na sajtu www.fmi.rs.
"Jedan kandidat može da se prijavi za dve pozicije, a odabrani kandidati će, pre početka pohađanja prakse, proći pripremnu onlajn radionicu u organizaciji Foruma mladih sa invaliditetom", kazala je programska menadžerka Foruma mladih sa invaliditetom Tanja Radović Krstić.
Za sve dodatne informacije zainteresovani kandidati mogu kontaktirati Forum mladih sa invaliditom putem imejla activitymanager@fmi.rs , kao i putem telefona 064 8917579 i 011 2622846, od 9 do 16 časova radnim danima.
Forum mladih sa invaliditetom program radne prakse za mlade sa invaliditetom realizuje svake godine, a od 2017. i do sada je u programu učestvovalo više od 100 poslodavaca i više od 150 praktikanata.
Navedeno je da, iako je usvojen niz afirmativnih mera kojima se podstiče zapošljavanje osoba sa invaliditetom i dalje postoje izazovi i prepreke u praksi - predrasude prema radnim sposobnostima osoba sa invaliditetom i nedostatak prilika za praktičnu primenu stečenih znanja i veština, zbog čega je taj program prakse značajan za mlade sa invaliditetom.
"Moje iskustvo na praksi saradnika u sferi ljudskih resursa za modnu kuću 'Mona' je izuzetno pozitivno i veoma značajno za moj daljnji karijerni put. Verujem da će mi olakšati potraga za stalnim poslom, jer je praksa jedno radno iskustvo više, a svako radno iskustvo je značajno pri traženju posla, pogotovo u struci psihologa za koju sam se školovala", izjavila je praktikantkinja iz prethodnog ciklusa programa na poziciji i saradnik u timu za ljudske resurse u kompaniji "Mona" Teodora Palinkaš.
Iskustvo Foruma mladih sa invaliditetom u saradnji sa poslodavcima pokazuje da je sve je više poslodavaca koje prepoznaju značaj razvoja inkluzivnog radnog okruženja, navedeno je u saopštenju.
"Motiv za ulazak u program radne prakse je proizašao iz težnje kompanije 'PepsiCo' da nastavi da gradi inkluzivnu kulturu i mesto gde svako može biti uspešan, zahvaljujući negovanju različitih perspektiva i osnaživanju ljudi", izjavila je menadžerka akvizicije talenata u kompaniji "PepsiCo" Vilena Višnjić Belić.
Ona je istakla da je obuka koju im je omogućio Forum mladih sa invaliditetom u okviru prethodnog ciklusa programa radne prakse bila vrlo značajna u pogledu njene praktičnosti i primenjivosti, imajući u vidu da je kompanija prvi put učestvovala u jednom ovakvom programu.
"Primena stečenog znanja je izgledala tako što se tokom procesa selekcije i sada saradnje, koristila adekvatna terminologija i način komunikacije je bio takav da se sa uvažavanjem ispitalo šta je neophodno prilagoditi u pogledu radnog mesta, prostora i same pozicije, kako bi obe strane imale benefit od toga", dodala je Višnjić Belić.
Program Radne prakse za mlade sa invaliditetom sprovodi Forum mladih sa invaliditetom, a podržava ga projekat vlada Švajcarske i Srbije - "Znanjem do posla", koji realizuje "Niras Germany" Beograd.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Porfirije: Sveti Sava bi rekao da se zavađena braća pomire, a srpski narod ostane jedinstven
27.01.2026.•
0
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Porfirije poručio je večeras na Svetosavskoj akademiji da se iz životnog puta Svetog Save mogu izvući pouke primenljive danas.
Rekonstrukcija Vlade pred vratima: Hoće li Macut zameniti ministre ili je u pitanju marketinški trik?
27.01.2026.•
2
Vlada Đura Macuta, formirana u aprilu prošle godine, možda će na rekonstrukciju.
Novi kontingent Vojske Srbije upućen u mirovnu misiju UN u Libanu
27.01.2026.•
0
U mirovnu operaciju UN u Libanu upućen je novi kontingent Vojske Srbije, koji će zameniti kolege, saopštilo je večeras ministarstvo odbrane Srbije.
Poslanici u Skupštini Srbije u sredu glasaju o "Mrdićevim zakonima"
27.01.2026.•
0
Poslanici u Skupštini Srbije glasaće u sredu, 28. januara o setu pravosudnih zakona koje je podneo poslanik Srpske napredne stranke Uglješe Mrdića, nakon što je danas završena celodnevna rasprava o amandmanima.
"Znanje je moć, a obrazovanje nije na prodaju": Poruke sa studentskog skupa u Beogradu
27.01.2026.•
16
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta organizovali su večeras ispred zgrade Rektorata skup pod nazivom "Znanje je moć".
AMSS upozorava na poledicu i maglu na putevima u Srbiji
27.01.2026.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) je upozorio vozače da na putevima po Srbiji budu oprezni zbog mestimične poledice i magle.
Ko je Manja Grčić: Viđena za direktorku RTS-a
27.01.2026.•
8
Kandidatura Manje Grčić za generalnu direktoru Radio-televizije Srbije privukla je najviše pažnje javnosti.
RGZ uvodi "Otvorena vrata katastra": Direktan razgovor sa nadležnima u katastru
27.01.2026.•
3
Republički geodetski zavod saopštio je danas da od sutra omogućava građanima i direktan razgovor sa rukovodiocima službi za katastar nepokretnosti kroz program "Otvorena vrata katastra".
Gde mogu da plivaju evropski šampioni u vaterpolu?
27.01.2026.•
12
Srpska vaterpolo reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, a u dva najveća grada u zemlji zajedno nema ni 10 javnih bazena.
Društvo sudija Srbije traži odlaganje izbora u Visokom savetu sudstva
27.01.2026.•
0
Društvo sudija Srbije pozvalo je Visoki savet sudstva da odloži izbore za člana Saveta iz reda sudija viših sudova, upozoravajući da se glasanje održava bez odluke o žalbi sudije Nade Đorđević.
PITALICA: Koji naslov se nije desio?
27.01.2026.•
1
Ponekad je teško razlučiti šta je laž, a šta istina. Pogotovo u Srbiji.
Sindikat nauke: Kasne plate istraživačima na fakultetima
27.01.2026.•
6
Istraživačima zaposlenim na fakultetima u Srbiji kasne zarade, koje je trebalo da budu isplaćene 15. januara, objavio je Sindikat nauke Srbije.
Pronađena bomba u lokalu u Požarevcu, radnica je iznela na ulicu
27.01.2026.•
0
U Požarevcu u jednom od lokala u Knićaninovoj ulici oko devet časova ujutru pronađena je bomba.
Iako još nisu dovoljno testirani: Srbija ne odustaje od malih modularnih nuklearnih reaktora
27.01.2026.•
15
Srbija planira da do 2042. godine priključi prvih 250 megavata nuklearnih kapaciteta na elektroenergetsku mrežu, a do 2050. ukupno 1.200 megavata.
Vučić: Meni najmoćniji na svetu ne dele packe, u Davosu pažljivo slušaju šta govorim
27.01.2026.•
11
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija pokazati da može da ide brže ka Evropskoj uniji.
Udruženje prevoznika: Blokiramo i dva izlaza prema Bugarskoj, firme pritiskale vozače da se tuda provuku
27.01.2026.•
2
Predsednik Udruženja prevoznika Srbije Neđo Mandić rekao je da je i danas, drugi dan protesta vozača kamiona, blokirano 17 graničnih teretnih terminala u četiri administrativna prelaza prema Kosovu i Metohiji.
Ministarka Sofronijević: Prijavljivanje nelegalnih objekata do 24. oktobra, ali uz dobro opravdanje
27.01.2026.•
4
Ministarka građevinarstva Aleksandra Sofronijević izjavila je da će građani, koji iz opravdanih razloga ne stignu da prijave bespravne objekte na osnovu zakona "Svoj na svome", moći to da urade do 24. oktobra.
Sednica Vlade: Vučić propituje i ponižava ministre, oni ćute ili mu se pravdaju - šta to pokazuje
27.01.2026.•
40
Vlada Srbije održala je u nedelju sednicu kojoj je prisustvovao i predsednik Aleksandar Vučić, koji je "propitivao" ministre o različitim temama, iako je bio gost na poziv premijera Đura Macuta.
Sindikat prosvetara: Skraćivanje časova problematična mera
27.01.2026.•
3
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije (UNSPRS) ocenila je da je skraćenje nastavnog časa nepromišljena, stručno neutemeljena i pravno problematična mera.
Vukadinović: Vučić se donekle popravio i stabilizovao svoj položaj, ali nije popravio svoj rejting
27.01.2026.•
9
Politički analitičar Đorđe Vukadinović ocenio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslednjih meseci donekle popravio i stabilizovao svoj položaj u odnosu na protivnike i zaustavio osipanje birača.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar