"Srbija pravila apsurdne kompromise pri sukcesiji"

Novi šef srpske grupe za sukcesiju Oliver Antić najavio je da će Beograd tražiti reviziju nekih već postignutih dogovora o deobi imovine bivše Jugoslavije, navodeći da su prethodne vlasti činile neke "apsurdne kompromise".

Novi šef srpske grupe za sukcesiju Oliver Antić najavio je da će Beograd tražiti reviziju nekih već postignutih dogovora o deobi imovine bivše Jugoslavije, navodeći da su prethodne vlasti činile neke "apsurdne kompromise".

Prema rečima Antića, savetnika predsednika Republike, koga je vlada imenovala za novog visokog predstavnika u Stalnom mešovitom komitetu za pitanja sukcesije, Srbija se u tom procesu "u mnogo slučajeva ponašala nedomaćinski i to će se sada promeniti".

"Pristali smo da ustupimo Sarajevu hektar zemljišta u Ankari, koje je Kemal Ataturk poklonio kralju Aleksandru, kao i zgradu koja je replika zgrade na Andrićevom vencu, u kojoj se nalazi Predsedništvo", rekao je Antić: "To vam je kao u braku - može se deliti samo zajednička imovina, ali ne i ono što su supružnici doneli sa sobom".

Kao primer nedomaćinskog ponašanja, Antić navodi i to što je Srbija, iako je dobila rezidenciju u Vašingtonu, svoju ambasadu smestila u bivšem predstavništvu Etiopije, koje iznajmljuje.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Gillan

    27.12.2012 07:30
    E, cime se ovi debili bave, umesto da resavaju onu budalastinu kod Backe Palanke gde ljudi ne mogu iz Palanke una Frusku goru bez pasosa.
  • 26.12.2012 17:31
    a turci su bili dobri pa si ih svi sa balkan proterali jos da proteraju njihove potmke i kraj price
  • 26.12.2012 15:53
    Ej Turci,da ste znali ranije kakvi su Srbijanci vi bi digli ruke od njih ne posle 500 stotina godina, nego mnogo ranije
    i mislim
    da bi jos vladali ostatkom sveta, ovako su vam oni dosli glave...samo iscu li iscu...nikada im dosta nije i samo... kukaju ko kukavice

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Preminuo Vladimir Goati

Vladimir Goati, doktor političkih nauka, profesor, publicista i analitičar, preminuo je danas.

Počeli radovi na Prokopu

Na železničkoj stanici Prokop jutros, 16. jula, počeli su radovi na sanaciji stubova u podzemnom delu stanice.