Veljko Odalović rekorder po broju funkcija
Generalni sekretar Vlade Srbije Veljko Odalović imenovan je za predsednika nadzornog odbora JP "Službeni glasnik", čime je postao rekorder po broju funkcija u Srbiji.
Uz ove dve, Odalović obavlja još šest funkcija.
Vlada je za samo nedelju dana Odalovića imenovala na dve nove funkcije. Osim funkcije u "Službenom glasniku", Odalović je postao i član Saveta Univerziteta u Prištini. On je predsednik komisije za imenovanje, koja će raspisivati konkurse i birati direktore svih javnih preduzeća, iako u zakonu stoji da na to mesto ne sme da bude postavljeno već "imenovano lice u državnoj upravi". Odalović je i potpredsednik Odbora za implementaciju Briselskog sporazuma.
Prema imovinskoj karti, ovaj socijalista sedi u još četiri fotelje. Predsednik je komisije za nestale i kidnapovane i na ime toga mesečno zarađuje oko 57.000 dinara, dok za posao zamenika sekretara u RIK-u dobija još 39.000 dinara. Kao generalni sekretar Vlade zarađuje 103.000 dinara, a odrekao se plate rukovodica radne grupe za nestala lica u okviru dijaloga Beograda i Prištine.
U Agenciji za borbu protiv korupcije je potvrđeno da je Odalović agenciji podneo zahtev za davanje saglasnosti za obavljanje novih funkcija u "Službenom glasniku" i na Prištinskom univerzitetu. Jelisaveta Vasilić iz Saveta za borbu protiv korupcije kaže da očigledno nema leka protiv gomilanja funkcija koje povećavaju podložnost korupciji.
Po broju funkcija, uz Odalovića prednjače još dvojica socijalista - Dušan Bajatović i Živorad Smiljanić. Na listi političara sa velikim brojem funkcija je i Meho Omerović iz SDP.
Komentari 5
kika
Vujke
panonius
Čekaj !!!! Možda je ovaj stvarno natprosečno sposoban!? A možda mumlja i neki strani jezik kad je potpredsednik neke komisije za evropske integracije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar