Kineske radnje danas bile zatvorene
Iako je dan za kupovinu, najjeftiniji tržni centar u Beogradu, danas je bio zatvoren.
Vlasnici radnji u popularnom Kineskom tržnom centru kolektivno su odlučili da ne otvaraju svoje lokale. Spekuliše se da je razlog za to što je Poreska uprava krenula u detaljnu kontrolu.
Godišnji odmor, bolest direktora ili službeni put u Kinu, moguća su opravdanja zbog kojih su sve kineske radnje u bloku 70 zatvorene, prenosi B92.
U tržnom centru kroz koji pazarnim danima prođe nekoliko hiljada ljudi, danas je bilo pusto. Prazne kutije, spuštene roletne, zaključane radnje zbunile su sve koji su došli s namerom da nešto kupe.
Kinezi su danas bežali i od kamere. Jedini raspoloženi da iznesu svoj stav su oni koji su zbog zatvorenih radnji direktno na gubitku.
"Danas sam došao na posao da radim, gazda mi je rekao idi kući , a ja nemam od čega da živim, ja sam samohrani roditelj, imam ćerkicu od 10 godina, od Kineza živim. Da nije njih ne bih znao šta da radim. U srpskim fabrikama ne mogu da nađem posao", kaže jedan radnik.
Prema zvaničnim podacima u Srbiji posluje 1.798 radnji čiji su vlasnici Kinezi. Prema podacima Unije poslodavaca ima ih 10.000. Jeftine cene mnogi objašnjavaju poslovanjem na crno, a kineski trgovci poručuju da će zbog strožih poreskih pravila njihova roba morati da poskupi.
Komentari 4
Makarije
Svako ko je imao priliku da radi u bilo kakvoj, bilo čijoj maloprodajnoj radnji vrlo dobro zna da ako inspekcija (opet - bilo koja) ima direktivu da namakne pare - naći će nešto. Koliko god se trudili, inspekcijska služba koja ima dnevnu "normu" ne može se udovoljiti. Problem je dakle suštinske prirode. Inspekcija ne izlazi na teren da bi "proverila da li se radi u skladu sa zakonom i propisima i dovela u red" već da bi namakla pare za budžet.
Prohibicionista
Lupas gluposti
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar