Kilogram uglja 15, a cepanica 12 dinara

U poslednje dve godine u Kraljevu zbog veoma slabe platežne moći stanovništva, drva i ugalj se sve više prodaju u džakovima, kilogram cepanica košta 12 dinara, a najjeftinijeg uglja 15 dinara.

U poslednje dve godine u Kraljevu zbog veoma slabe platežne moći stanovništva, drva i ugalj se sve više prodaju u džakovima, kilogram cepanica košta 12 dinara, a najjeftinijeg uglja 15 dinara.

Iscepkana drva za ogrev upakovana su u džakovima od po petnaest kilograma, a jedan takav džak košta 190 dinara. Cepanice u njemu su prosušene, uglavnom bukove i hrastove. U svakom džaku ima sitnijih za potpalu i krupnijih za kasnije održavanje vatre. Najviše se prodaju u sezoni spremanja zimnica, ali u poslednje vreme ima sve više onih koji kupuju i za ogrev.

Kubni metar iscepkanih drva se prodaje po ceni od 39 evra, a u nju je uračunata i dostava na kućnu adresu.

Počela je i prodaja uglja u džakovima, jer Kraljevčani imaju sve manje novca. Ne prodaje se ni najjeftinija "Sirova kolubara". Zbog toga su prodavci počeli da pakuju ugalj u džakove od po 45-50 kilograma, a njegova cena je 700 dinara.

Kubik uglja "Štavalj" u Kraljevu košta 11.050, "Pljevlja" 13.050, "Stanari" 9.900, "Kovin" 7.600 dinara. Cena prevoza je 500 dinara po toni uglja.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • odžačar

    16.09.2014 17:37
    ogrev
    U poređenju sa cenama paklice cigareta, ovo i nije skupo.
    Ako porodica ima u proseku jednog pušača i ako on puši
    paklicu i po, to je ekvivalent preko kubik drva na mesečnom nivou.
    Biraj rajo, poušenje ili grejanje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija