Jagoda je nikla na plantaži porodice Ariel u mestu Kadima-Zoran, u centralnom delu Izraela.
Ubrana je još pre godinu dana, ali je tek ove nedelje potvrđen rekord.
"Godinu dana smo čekali na rezultate. Držali smo je u zamrzivaču više od jedne godine. Nije više lepa kao što je bila", rekao je Hahi Ariel vlasnik plantaže "Jagode u polju".
Ariel je rekao da se za godinu dana rekordno teška jagoda prepolovila. Ogromna jagoda je lokalna sorta nazvana Ilan koja može dosta da naraste.
Izraelski mediji su preneli da je jagoda bila duga 18 centimetara.
Prethodni rekord zabeležen je u Japanu 2015. godine u Fukuoki. Ta jagoda je težila 250 grama.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
Del Potro
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar