Verske zajednice u Novom Sadu od Grada dobile 19,2 miliona dinara
Novac je podeljen na dva konkursa kojim se opredeljuju sredstva za održavanje verskih objekata i na koji verske zajednice dostavljaju projekte. Kako se vidi iz dokumentacije, na prvom konkursu koji je bio letos je bilo 16 projekata i 12 verskih zajednica je podnelo prijave, a na drugom konkursu koji je nedavno završen bilo je 11 projekata i sedam podnosilaca prijava.
Iz dokumentacije se vidi da je najviše zahteva imala SPC, koja je preko svojih eparhija i crkvenih opština i podnela većinu projekata, pa je tako njoj pripalo skoro 75 odsto sredstava.
Pojedinačno kada se pogleda najviše novca je tako otišlo Eparhiji bačkoj 7,6 miliona i to za projekat opremanja riznice u visini od skoro tri miliona, zatim radove na hramu na Detelinari u visini od 2,5 miliona, radove na parohijskom domu na Telepu od 1,2 miliona i za završetak pozlate ikonostasa od milion dinara.
Po visini primljenih sredstava od grada potom sledi Eparhija sremska sa 5,5 miliona dinara i taj novac će otići za radove na crkvi u Bukovcu (3,6 miliona) i radove na hramu u Petrovaradinu (1,9 miliona). Takođe iz budžeta grada je 1,5 miliona dinara dodeljeno SPC za radove na hramu u Futogu.
Novi Sad će dati i skoro tri miliona dinara Subotičkoj biskupiji rimokatoličke župe imena Marijinog. Cela suma u visini od 2,7 miliona je predviđena za radove na fasadi Crkvi imena Marijonog (Katedrali).
Od grada su za manje radove na svojim objektima dobili i Nazareni u visini od 924.000, Islamska zajednica 400.000 i Jevrejska opština 343.000 dinara.
Komentari 10
dupli
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar