Gradska uprava je nakon pisanja 021.rs saopštila da će u predstojećem rebalansu budžeta biti obezbeđen novac za nastavak izgradnje parka između Novog naselja i Nove Detelinare.
O tome da nema radnika od zimus i da je dosta toga zaraslo u korov, 021.rs je pisao pre nekoliko dana, o čemu možete da čitate na OVOM LINKU. Pre sadašnjeg obraćanja Grada, u administraciji su ćutali o daljim planovima i o tome kada će se uraditi ostali poslovi neophodni da Novi Sad posle pet godina od prve najave dobije novi park.
Sada u dopisu poslatom 021.rs podsećaju da je već uloženo 149 milion dinara za prvu fazu koja je obuhvatila gradnju dela pešačkih staza, fontane, javnog toaleta sa prostorom za odlaganje mehanizacije, zalivnog sistema, javnog osvetljenja unutar parka, kao i za podzemne infrastrukture (vodovodna i kanalizaciona mreža, elektroenergetske i komunikacione instalacije).
U Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije dodaju da očekuju da u narednim nedeljama usledi rebalans budžeta, u okviru kojeg će biti obezbeđen ostatak novca. Međutim, ne navode o kojoj sumi je reč.
"Rebalansom budžeta, koji se očekuje u narednim nedeljama, biće planirana sredstva za nastavak radova na uređenju parka, odnosno za realizaciju druge faze koja obuhvata izgradnju preostalog dela pešačkih staza i platoa, zatim izgradnju fontane u centralnom delu parka, terena za boćanje, dečijeg igrališta, teretane na otvorenom i postavljanje urbanog mobilijara. Takođe je kroz rebalans predložena i izgradnja saobraćajnica, pešačkih staza, parkinga, vodovoda, kanalizacije i javnog osvetljenja na prostoru oko budućeg parka, čime će se kompletno realizovati svi planirani sadržaji na ovom prostoru. Javni poziv za izbor izvođača i zaključenje ugovora za izvođenje radova u drugoj fazi očekuje se do početka decembra", kažu u UGZI.
U ovoj Gradskoj upravi za 021.rs dodaju i da će, kao što je bilo planirano, po zavšetku radova ozelenjavanje izvesti "Gradsko zelenilo", a u okviru projekta koji finansira Gradska uprava za zaštitu životne sredine.
Mada se iz ovih informacija Gradske uprave ne može precizirati kada bi trebalo da sve bude gotovo, znajući da još ima dosta posla koji će potrajati nekoliko meseci, može se samo proceniti da bi Novosađani mogli da obiđu novi park, možda, u drugoj polovini naredne godine.
Mozda kada bi se naplacivao ulaz u buduci park, on vec bio u punom sjaju!
Ovako, unistavamo i ono malo zelenila, za potrebe parking prostora, od kog ce neko dobro profitirati. Svr za zdraviju zivotnu sredinu!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Gradski centar za unapređenje reproduktivnog zdravlja Doma zdravlja Novi Sad u Almaškoj 4 organizuje nove grupe Škole za psihomotorni razvoj beba tokom jula.
Administracija Jovine gimnazije izdala je saopštenje provodom pravnog postupka sa profesorima koji su suspendovani i o toku upisa nove generacije, a na te navode reagovali su roditelji đaka.
Zborovi Novog Sada su podneli zahtev za izuzeće Komisije za planove koja je zadužena za projekat "Novi Sad na vodi" na današnjoj javnoj sednici u Skupštini grada, zbog sumnje da je predsednik komisije u sukobu interesa.
Kupovina novog bicikla ove godine može da bude znatno povoljnija zahvaljujući kombinaciji gradskih subvencija i dodatnog popusta koji je pripremio novosadski Beta Bike.
U istrazi korupcije na projektu modernizacije železnice od Novog Sada do Subotice javnost sve manje dobija informacije kako postupak napreduje, a sve više obaveštenja da policija ne sarađuje.
Izmenama i dopunama Plana detaljne regulacije blokova oko ulice Vojvode Bojovića biće omogućena izgradnja novog stambeno-poslovnog objekta na uglu Vuka Karadžića i Đorđa Markovića Kodera.
Novosadski studenti u blokadi u sredu, 1. jula, organizuju skup povodom 20 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Na javnom uvidu nalazi se izmena Plana generalne regulacije za deo Telepa u kom planiraju spajanje parcela na kojima se trenutno nalaze kuće kako bi se izgradila zgrada.
Zborovi Novog Sada pozvali su građane da u utorak, 30. juna, prisustvuju javnoj sednici Komisije za planove u Skupštini grada na kojoj će se raspravljati o projektu "Novi Sad na vodi".
Komentari 9
Miroslav
Nenad
bibilibi
Ovako, unistavamo i ono malo zelenila, za potrebe parking prostora, od kog ce neko dobro profitirati. Svr za zdraviju zivotnu sredinu!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar