PzP: Novi Sad dočekao jesen prepun rupa na ulicama, vlast brine samo o investitorima
Gradski odbor Pokreta za preokret skreće pažnju javnosti na činjenicu da se bliži kraj građevinske sezone i početak jeseni, a da su novosadske ulice i prilazni putevi gradu puni rupa.
Foto: 021.rs
Oni smatraju "neozbiljnom" medijsku najavu početka sanacija dvadesetak ulica u Novom Sadu, navodeći da su oni već morali da budu završeni.
"Ta najava otkriva još jednu činjenicu, a to je da će sanaciju ulica u Novom Sadu plaćati građani cele pokrajine, jer će u finansiranju sa 800 miliona dinara učestovati i AP Vojvodina", dodaju iz Pokreta za preokret.
Pitaju i da li to znači da Novi Sad nema dovoljno sredstava za sanaciju ulica i puteva.
"Da li JKP 'Put' služi samo za prikupljanje sigurnih glasova za SNS u izbornoj kampanji i zbrinjavanje stranačkih aktivista, uglavnom iz Stepanovićeva? Na taj način su oštećene druge opštine u Vojvodini koje nemaju dovoljno sredstava za finansiranje poslova oko sanacije ulica i opštinskih puteva", dodaju oni.
Pokret za preokret podseća gradsku vlast da je lošije vreme, koje otežava vožnju, već počelo i da jesen nije vreme za početak radova već krajnji rok za njihov završetak, a veliki broj ulica u Novom Sadu i okolini su potpuno zapuštene.
Dodaju i kako na više mesta na ulicama i putevima postoji problem i slabe vidljivosti saobraćajnih znakova, a mnogi su oštećeni ili uništeni. Brojni slivnici su na ulicama su začepljeni, što se i pokazalo posle prvih obilnijih kiša, navode.
"Sve ovo pokazuje nebrigu gradske vlasti za Novi Sad i Novosađane i pokazuje da joj je jedina briga interes privatnih investitora", kažu iz Gradskog odbora Pokreta za preokret.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sutra nestabilno u Novom Sadu, moguća je kiša
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti promenljivo oblačno vreme, uz moguću kišu.
Meštani Sremskih Karlovaca traže zabranu teretnog saobraćaja zbog klizišta na Puckarošu
05.02.2026.•
9
Meštani Sremskih Karlovaca i Petrovaradina uputili su apel "Putevima Srbije" da se zabrani teretni saobraćaj na ovoj deonici do okončanja sanacije klizišta na Puckarošu.
Ponovo "nerešeno" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
VIDEO: Obrušio se zid na starom objektu u Futogu, nema povređenih
05.02.2026.•
2
Zid na starom objektu u Železničkoj ulici u Futogu obrušio se sinoć oko 20.30 časova.
I danas jaka košava u Novom Sadu, sutra mirnije
05.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
Vetroviti četvrtak u Novom Sadu: Pročitajte šta se sve očekuje tokom dana
04.02.2026.•
0
Ovaj četvrtak u Novi Sad donosi promenljivo oblačno i vetrovito vreme, ali i malo koncerata i malo učenja da vas ugreje.
Pretnje članovima Odseka za medijske studije, Filozofski fakultet se ne oglašava
04.02.2026.•
5
Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu najoštrije osuđuje pretnje koje su stigle na imejl adrese zaposlenih na ovom odseku.
Svetski dan borbe protiv raka: Dom zdravlja poziva Novosađanke da urade mamografiju
04.02.2026.•
1
Dom zdravlja "Novi Sad" na Svetski dan borbe protiv raka podseća sugrađanke na Skrining mamografiju, program koji se sprovodi prema Nacionalnom planu za rano otkrivanje karcinoma dojke.
Direktor BioSensa Vladimir Crnojević podneo krivičnu prijavu protiv pokrajinskog sekretara
04.02.2026.•
8
Direktor Instituta BioSens Vladimir Crnojević podneo je krivične prijave protiv pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanja Branka Markoskog i članova Upravnog odbora instituta koje je imenovala pokrajina.
Protest nezavisnih fakultetskih sindikata u Novom Sadu, imaju tri zahteva
04.02.2026.•
1
Nezavisnom sindikatu Filozofskom fakultetu u današnjem protestu pridružila su se još tri sindikata novosadskih fakulteta.
Novosadska industrija: Privatizacija pojela gigante
04.02.2026.•
25
Joka i Milan su više od tri decenije u braku. Imaju dvoje dece, a gotovo ceo svoj radni vek proveli su u industrijskim zonama Novog Sada.
Mićin: Gotovo sam siguran da ćemo osposobiti staničnu zgradu
04.02.2026.•
43
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin kaže da će radovi na staničnoj zgradi u Novom Sadu trajati do kraja godine, dok će novo stajalište biti gotovo za šest meseci.
Skupština grada: Opozicija napustila salu - Deklaracija o osudi policijske sile ni na dnevnom redu
04.02.2026.•
52
Odbornici Skupštine Novog Sada razmatraju više od 20 tačaka dnevnog reda. Opozicija je napustila sednicu nakon što je vladajuća većina odbila da na dnevni red stavi Deklaraciju o osudi prekomerne policijske sile.
Novosađani, rok za prvu ratu poreza na imovinu za 2026. je 18. februar, kamata za kašnjenje 16,5 odsto
04.02.2026.•
6
Rok za plaćanje prve rate poreza na imovinu za 2026. godinu je sreda, 18. februar.
Limanski zbor danas protestuje zbog gradnje crkve kod Štranda
04.02.2026.•
42
Stanovnici Limana najavili su protest za sredu, 4. februar, sa početkom od 9 časova na okretnici kod Štranda.
Crkva na Limanu, Deklaracija o policijskom nasilju, planovi: Novosadski odbornici danas zasedaju
04.02.2026.•
16
Odbornici Skupštine Novog Sada razmatraće danas više od 20 tačaka dnevnog reda.
Lep "remi" u Betaniji: Rođeno osam devojčica i osam dečaka, među njima i bliznakinje
04.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Danas u Novom Sadu vetrovito, toplije, a moguća je i kiša
04.02.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti toplija, vetrovita, a moguća je i kiša.
Februarska sreda pred Novosađanima: Protest, tribine, promocija knjige...
03.02.2026.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija, koliko je to moguće sa zimskim temperaturama.
Plan novog groblja u Novom Sadu: SPC primedbom tražila crkvu - prihvaćeno
03.02.2026.•
35
Plan detaljne regulacije novog groblja u Veterniku, u blizini naselja "Jugovićevo", naći će se pred gradskim odbornicima u sredu, 4. februara. Usvajanjem ovog dokumenta će se steći uslovi za dalju izgradnju.
Komentari 6
Savet
Marko
D…
Da li iko brine o tim selima? Glavni put je pun rupa,ima bar 30 udarnih. Ništa nisu uradili a prošla je još jedna godina. Sve isto sem sto se gradi starački dom koji će verovatno služiti za okupljanje botova i skladištenje stranačkih paketa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar