
FOTO, VIDEO: Novinari nepoželjni na događaju posvećenom Balaševiću u Jovana Cvijića
Medijskim ekipama bilo je onemogućeno da isprate večerašnji događaj "Na Bogojavljensku noć", u Ulici Jovana Cvijića, posvećen novosadskom kantautoru Đorđu Balaševića.

Foto: 021.rs
Iz organizacije ovog događaja, Fondacije Balašević, nije bilo prethodne najave programa, niti poziva upućenog medijima.
Nasuprot tome, događaj je mogao da se prati na zvaničnom Jutjub kanalu Đorđa Balaševića.
Mediji koji su došli da isprate događaj ostali su izvan ograđenog dela, koji je obezbeđivala kompanija "Intersec" i koji su zaustavljali novinare i novinarke, govoreći im da nema snimanja i prilaska.
Novinar portala 021.rs, prilikom pokušaja da uđe u ograđeni deo kako bi zabeležio događaj, zamoljen je da se udalji.
Snimatelji, fotografi i novinari više redakcija takođe su pokušali da uđu, ali su ostali izvan ograđenog dela, te su odatle nastojali da zabeleže događaj.
Novinari su pokušali od policije da dobiju objašnjenje zbog čega ne mogu da prođu, s obzirom na to da se radi o javnom prostoru, ali je rečeno da im niko ne brani kretanje. Međutim, upravo pripadnici privatnog obezbeđenja nisu dozvoljavali predstavnicima medija da uđu u ograđeni deo.
Novinarka Staša Keneški kaže za 021.rs da je došla da zabeleži događaj, ali da ih je zaustavilo obezbeđenje.
"Rečeno nam je da ne možemo da prođemo. Najzanimljivije mi je što me je policajac upitao kako neko može da nam zabrani da prođemo. Nakon toga sam prošla, ali me je obezbeđenje zaustavilo rekavši da sam novinarka i da ne mogu dalje. Kada sam pitala zašto ne mogu dalje, s obzirom na to da sam slobodna građanka ove zemlje, ponavljali su to da sam iz medija", navodi ona.

Dopisnica televizija "Nova S" Sanja Eker poručuje da nije očekivala da će se ovo dogoditi, iako je program večeri bio enigma.
"Slobodno smo prošli pored policije koja obezbeđuje ulica, ali su nas onda zaustavili radnici 'Intersec'-a. Kada smo rekli iz koje smo televizije, poručili smo da ne možemo dalje, te da samo Radio-televizija Srbije može da prođe dalje i da snima", zaključuje Eker.
Posle izvesnog vremena i bezuspešnih pokušaja da zabeleže događaj, novinari, snimatelji i fotoreporteri su otišli.
Podsetimo, večeras je u Jovana Cvijića, ispred kuće u kojoj je živeo Đorđe Balašević, organizovan događaj "Na Bogojavljensku noć", u znak sećanja na koncerte koje je ovaj kantautor organizovao u Novom Sadu. Veliki broj okupljenih slušao je Balaševićevu muziku, dok su emitovani i isečci sa koncerata, a pesme su izvodili i muzičari iz pratećeg benda novosadskog kantautora.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novi Sad i zvanično jedan od nosilaca titule Evropski grad sporta
09.07.2025.•
0
Novi Sad je, odlukom Evropske federacije prestonica i gradova sporta (ACES Europe), zvanično dobio titulu Evropskog grada sporta za 2026. godinu.
I sutra moguća kiša, narednih dana sve toplije
09.07.2025.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti malo topliji, ali i dalje se očekuje kiša.
Novosadski studenti skupljaju donacije za pomoć ugroženima u požarima, večeras humanitarna blokada
09.07.2025.•
24
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta, koji su zbog požara širom Srbije odložili jutrošnju akciju planiranu za 8 časova, organizuju prikupljanje donacija.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 23 bebe
09.07.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
FOTO: Blokade u Novom Sadu i pored pljuska
08.07.2025.•
8
Raskrsnica kod Futoške pijace je blokirana.
Sreda pred nama: Studenti odložili blokade koje su bile najavljene od jutra, pljuskovi nisu odloženi
08.07.2025.•
2
Sutra vas, kao što je bilo i prethodnih dana, očekuju pljuskovi i moguće nevreme, ali i poneko zanimljivo dešavanje.
Studenti: Odlaže se akcija planirana za sredu u Novom Sadu, zbog teške situacije sa požarima na jugu Srbije
08.07.2025.•
22
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta objavili su da odlažu akciju koja je bila najavljena za sutra, 9. jul.
Protest zaposlenih na FTN-u zbog policijske brutalnosti: Ćutanje pred nepravdom znači saučesništvo
08.07.2025.•
1
Na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu pokrenuta je peticija protiv policijske brutalnosti nad studentom tog fakulteta.
Gradsko zelenilo: Sanirane posledice nevremena na više od 40 lokacija
08.07.2025.•
1
Tokom jučerašnjeg nevremena, ekipe JKP "Gradsko zelenilo" intervenisale su na više od 40 lokacija širom grada.
Dvojica "SNS junaka" već osuđivani: Nasilje, uslovna kazna, oportunitet, droga
08.07.2025.•
6
Dvojica "SNS junaka", koji su bili okrivljeni da su prebili studente i polomili studentkinji vilicu u Novom Sadu, a koje je Aleksandar Vučić potom pomilovao, već su bili osuđivani, otkriva 021.rs.
Mićin demantuje da je sreda u Novom Sadu neradan dan: "Zlonamerna izmišljotina"
08.07.2025.•
32
Društvenim mrežama širi se dezinformacija da je sreda, 9. jul, neradan dan u Novom Sadu. To je demantovao i gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin.
FOTO, VIDEO Nevreme ponovo zadesilo Novi Sad: Grad i jak vetar
08.07.2025.•
6
Olujno nevreme pogodilo je Novi Sad i okolinu.
Odleteo deo krova na nadograđenom delu zgrade: Stanari upozoravali na opasnost
08.07.2025.•
15
Deo krova sa nadograđenog dela zgrade na Rumenačkom putu, odleteo je danas prilikom olujnog nevremena koje je pogodilo Novi Sad.
Sutra u Novom Sadu najviša temperatura 20 stepeni
08.07.2025.•
2
Sreda će u Novom Sadu biti prohladna i moguća je kiša.
FOTO "Čisto iz ljubavi": U Novom Sadu tokom vikenda uklonjeno 1.200 kilograma otpada
08.07.2025.•
0
Novosadsko udruženje građana "Foresteducon" sprovelo je akciju uklanjanja otpada iz prirode na Ribarcu, i to u okviru projekta "Čisto iz ljubavi" kompanije Lidl Srbija i organizacije "Čepom do osmeha".
Zbog olujnog nevremena u Novom Sadu: Zasedao Gradski štab za vanredne situacije
08.07.2025.•
8
Sve javne i javne komunalne službe Novog Sada su u punom stanju pripravnosti zbog upozorenja RHMZ o očekivanom snažnom grmljavinskom nevremenu, saopšteno je iz Gradske kuće.
I večeras blokade raskrsnica u Novom Sadu: Zborovi poručuju - priprema za sredu
08.07.2025.•
14
Zborovi Novog Sada pozvali su građane i večeras, deseti put, na blokade.
Sledeće nedelje prvi upisni rok na Univerzitetu u Novom Sadu
08.07.2025.•
12
Sledeće nedelje počinje prvi upisni rok na Univerzitetu u Novom Sadu.
Blokada dve prometne raskrsnice u sredu u Novom Sadu: "Spremite se za kraću vožnju i duže druženje"
08.07.2025.•
53
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta najavili su sledeću fazu građanske neposlušnosti i novo okupljanje u sredu, 9. jula.
Manje zelenih površina, više parkinga na Futoškom putu
08.07.2025.•
8
Parking servis počeo je izgradnju parkinga sa pratećom infrastrukturom na Futoškom putu kod broja 38.
Rezerve A+ i B- krvnih grupa na minimumu: Apel na Novosađane da daju krv
08.07.2025.•
3
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine pozvao je sve humane Novosađane da se odazovu akcijama dobrovoljnog davanja krvi.
Komentari 82
Novosadjanka
Laka mu zemlja.
Međutim, iza sebe je ostavio vrlo upitnu ekipu na čelu sa suprugom. Salajka jeste Balašević. Novi Sad jeste Balešević.
Novi Sad nije Olivera i Beba.
Spiridon Kopicl
Neuspešna Lobotomija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar