
Slankamenac: Mi znamo da se u Novom Sadu ne odlučuje, ali ne daju nam u Beograd
Jedan od učesnika u protestu poljoprivrednika u Novom Sadu Mileta Slankamenac izjavio je danas da oni blokiraju saobraćajnice u glavnom gradu Vojvodine jer ih ne puštaju u Beograd.

Foto: 021.rs
"Mi znamo da se u Novom Sadu ne odlučuje o našim zahtevima, ali nas ne puštaju u Beograd. Da nas puštaju u Beograd, nikakvih problema u drugim gradovima ne bi bilo. Ali, jednog našeg kolegu je juče zaustavilo 27 policajaca, da ga spreče da ide u Beograd", rekao je Slankamenac agenciji Beta.
Poljoprivrednici su danas traktorima blokirali raskrsnicu Partizanske i Temerinske ulice, kao i kružni tok koji vodi ka autoputu Beograd-Subotica.
Pojedini vozači obilazili su traktore i trotoarom i zelenom površinom zaobilazili blokadu.
Oko 11.00 sati na sat i po bio je blokiran saobraćaj i na Bulevaru Mihajla Pupina, ispred zgrade Pokrajinske vlade u centru Novog Sada, nakon čega su se poljoprivrednici vratili ispred Novosadskog sajma, gde su proveli i prethodnu noć.
Poljoprivrednici su i juče u Novom Sadu organizovali protestnu vožnju, kada su naveli da u vladi Srbije nije postignut nikakav dogovor, da su "automatski odbijeni" zahtevi za subvencionisano dizel gorivo i zaštitnu cene mleka, a zatim i svi ostali.
Među njihovim zahtevima su povećanje subvencija sa 9.000 dinara na 300 evra po hektaru, zaštitna cena mleka od 75 dinara po litru bez poreza na dodatu vrednost (PDV), povećanje subvencija po kravi na 40.000 dinara, kao i da se na dizel ne obračunavaju akcize i PDV, čime bi to gorivo značajno pojeftinilo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Novosadski studenti obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice: Ova borba je dostojanstvo
01.08.2025.•
3
Novosadski studenti i Zborovi građana obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi i teško ranila jednu.
VIDEO Požar na Keju: Gore šupe i granje, vatrogasci na terenu
01.08.2025.•
1
Na Keju žrtava racije je oko 22 časa izbio požar, na terenu su dva vatrogasna vozila.
Pokrajinska vlada sa 300 miliona dinara finansira infrastrukturne projekate: Evo u kojim opštinama
01.08.2025.•
0
Pokrajinska vlada će sa gotovo 300 miliona dinara finansirati završetak infrastrukturnih projekata na teritoriji nekoliko opština u Vojvodini.
Slučaj "Pad nadstrešnice": Uhapšeno ukupno 11 osoba, među njima i bivši ministar Tomislav Momirović
01.08.2025.•
7
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je uhapšeno jedanaest osoba, među kojima i Tomislav Momirović, bivši ministar građevinarstva u vreme rekonstrukcije Železničke stanice Novi Sad.
Tužilaštvo: Uhapšeno još pet osoba u istrazi o finansijskim tokovima rekonstrukcije železnice
01.08.2025.•
8
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je nakon šest osoba, među kojima je bio i Tomislav Momirović bivši ministar građevinarstva u vreme početka rekonstrukcije, uhapšeno još pet osoba.
Profesori i saradnici Akademije: "Profesoru emeritusu Goranu Markoviću mesto je na Akademiji, s nama"
01.08.2025.•
4
Deo profesora i saradnika Akademije umetnosti u Novom Sadu izrazio je "najoštriji protest i duboko ogorčenje povodom postupanja prema profesoru emeritusu, reditelju Goranu Markoviću".
Dragana Milošević imenovana za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta
01.08.2025.•
15
Pokrajinska vlada danas je imenovala Draganu Milošević za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu.
Velika tragedija i buđenje nacije: Kako Novosađani vide devet meseci od 1. novembra?
01.08.2025.•
6
Poslednjih devet meseci u Srbiji i Novom Sadu niko nije mogao da predvidi. Sve je počelo velikom tragedijom 1. novembra i konačnom pobunom građana protiv - svega.
Zavod za zaštitu spomenika kulture Novog Sada već pominjan u kontekstu nadstrešnice: Uhapšen bivši direktor
01.08.2025.•
1
Bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Novog Sada Siniša Jokić uhapšen je po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal, a u slučaju istrage pada nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra.
Inženjer Đajić tvrdi: Ključni podaci u vezi sa padom nadstešnice se još čuvaju, Momirović ubrzavao radove
01.08.2025.•
9
Inženjer geologije Zoran Đajić izjavo je povodom novih hapšenja u tom slučaju da se i dalje čuvaju ključni podaci u vezi sa padom nadstrešnice, u kom je poginulo 16 osoba.
Zborovi Novog Sada pozivaju naprednjake da "napuste brod koji tone"
01.08.2025.•
13
Zborovi građana Novog Sada pozvali su naprednjake da, kako su istakli, "napuste brod koji tone".
"Humanitarni ponedeljak" za Aleksandru Krstić
01.08.2025.•
0
Akcija "Humanitarni ponedeljak", u ponedeljak, 4. avgusta, biće posvećena našoj sugrađanki Aleksandri Krstić.
Devet meseci posle, privedeni izvođači radova: Šta smo do sada pisali o "Startingu" i drugim firmama?
01.08.2025.•
16
Među privedenima u akciji hapšenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u vezi sa padom nadstrešnice su i odgovorna lica pojedinih firmi koje su radile na rekonstrukciji stanice.
Blokada glavne raskrsnice u Temerinu u subotu: Traže izbore i čistu vodu
01.08.2025.•
3
Zbor građana opštine Temerin najavio je blokadu raskrsnice ulica Novosadske i Petefija Šandora u ovom mestu za subotu, 2. avgusta.
Obeležavanje 30. godišnjice "Oluje" u Sremskim Karlovcima: Prisustvuju Vučić i Dodik
01.08.2025.•
44
Obeležavanje 30. godišnjice od akcije "Oluja" održaće se u Sremskim Karlovcima u nedelju, 3. avgusta.
Momirović, Starting, Deko, Jokić: Ko se hapsi zbog korupcije u projektu rekonstrukcije pruge?
01.08.2025.•
49
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je šest osoba uhapšeno zbog sumnji na korupciju u okviru projekta modernizacije i rekonstrukcije železničke pruge Novi Sad – Subotica – Kelebija.
FOTO, VIDEO Novi Sad zastao na 16 minuta: Pošta građanima poginulim pre devet meseci
01.08.2025.•
2
Novi Sad je na dan obeležavanja devet meseci od tragedije zastao na 16 minuta.
Akcija hapšenja u vezi sa padom nadstrešnice, uhapšen Tomislav Momirović
01.08.2025.•
57
U toku je akcija hapšenja po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, u vezi sa slučajem pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, pišu mediji.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Devet meseci bez odgovora
01.08.2025.•
7
Danas, 1. avgusta, navršava se devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, koja je usmrtila 16 ljudi, a jedna devojka je teško povređena.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
01.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Komentari 31
Marko
sad su kivni sto nisu prodali psenicu po 40 din jer su cekali 50 din pa kad je pala na 22 din onda u blokade.
rade 2 meseca godisnje efektivno i bune se.
sramota
svedok saradnik
Fuj49
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar