
FOTO Gradiće se bungalovi sa vinskim podrumom u Sremskim Karlovcima: Evo kako će izgledati
U Sremskim Karlovcima gradiće se turistički kompleks spa centra i bungalova sa vinskim podrumom, a investitor je Vinarija "Veritas" iz ovog mesta.

Foto: 021.rs
Urbanistički projekat ovog turističkog kompleksa je na uvidu do 27. novembra, a izradilo ga je Društvo za projektovanje, urbanizam i ekologiju "Andzor engineering" iz Novog Sada, na inicijativu investitora.
Ovaj kompleks od 1,55 hektara nalaziće se na Stražilovačkom putu, blizu okretnice autobusa GSP broj 60, a koji je u vlasništvu ove vinarije.
Ovo je prvi ovakav kompleks u Sremskim Karlovcima, koji su poznati kao "vinski centar", koji se nalazi i na "Mapi vinskih puteva Srbije".
"Na lokaciji je predviđena izrada kompleksa kojeg čine objekti namenjeni turizmu, a u cilju proširenja turističke ponude postojećeg sadržaja, objekta vinarije u neposrednoj blizini, što je ujedno osnovno strateško opredeljenje budućeg privrednog razvoja Opštine Sremski Karlovci kada je u pitanju razvoj turističkog potencijala", navodi se u dokumentaciji projekta.
Kompleks čine tri katastarske parcele, a urbanističkim projektom je predložena preparcelacija kako bi bila omogućena izgradnja objekata koji zadovoljavaju parametre planskih dokumenata opštine.
Spa centar, kao centralni objekat turističkog kompleksa, imaće suteren i prizemlje, kao i vinski podrum iznad kog će biti parking za goste.
Ulaz u objekat biće na nivou prizemlja, gde će se nalaziti i recepcija, svlačionice, teretana i prostorije za kozmetičke tretmane.
U suterenu, koji će se nalaziti na nivou terena i imati staklenu fasadu, biće smešteni bazen, sauna, hidromasažna kada za više osoba i toaleti.
Podrum će biti skroz ukopan u teren i u tom delu objekta nalaziće se tehničke prostorije, ostave, garderobe i toaleti osoblja. Biće povezan podzemnim koridorom sa vinskim podrumom ispod parkinga i kuhinjom.

Predviđena je i izgradnja osam bugalova sa zasebnim vinskim podrumima, a postoje tri vrste objekata koji će biti izgrađeni.
Najveći od svih imaće suteren i prizemlje, gde će biti smešteni dnevni boravak, dve spavaće i jedna master spavaća soba, kao i vinski podrum koji ima izlaze na terase sa pogledom ka vinogradima.

Dva objekta imaće takođe suteren i prizemlje, ali će sadržati jednu spavaću i jednu master spavaću sobu, dnevni boravak i vinski podrum.
Pet objekata imaće suteren sa vinskim podrumom, prizemlje sa dnevnim boravkom, kuhinjom, trpezarijom, kupatilom i sobom i jedan sprat sa master spavaćom sobom i kupatilom.
Ceo kompleks imaće pogled na vinograde ove vinarije.
Pokrajinska vlada je u septembru izdvojila osam miliona dinara za finansiranje izrade projektno-tehničke dokumentacije za rekonstrukciju puta Sremski Karlovci - Stražilovo, nakon čega se očekuje i da će se krenuti sa rekonstrukcijom ovog puta.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadski aktivista dobio zabranu prilaska novinarki Informera
31.07.2025.•
0
Dvojica aktivista privedena su u Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu, jer su navodno ugrozili sigurnost zaposlenoj u Informeru ispred Skupštine Novog Sada.
VIDEO: Novosadski biciklisti i večeras "pumpali" kroz grad
31.07.2025.•
11
Više desetina biciklista Novog Sada je, uz podršku bajkera, vozilo protestnu vožnju prometnijim gradskim ulicama.
Sunčani kraj radne nedelje: Šta vas očekuje?
31.07.2025.•
0
Vikend može da počne uz lepše i toplije vreme i vesela dešavanja u gradu.
Karlovčani uz studente: Okupljanje u petak ispred Karlovačke gimnazije
31.07.2025.•
3
Inicijativa "karlovčani uz studente" saopštila je da će u petak, 1. avgusta u 19.52 časa organizovati komemorativnu tišinu za nastradale u padu nadstrešnice, potom protestnu šetnju i blokadu raskrsnice.
Građani ispred novosadskog suda zbog privođenja učesnika protesta
31.07.2025.•
1
Deo građana okupilo se na protestu ispred zgrade novosadskog suda, nakon što je objavljeno da su dvojica učesnika današnjeg protesta ispred Skupštine grada Novog Sada privedeni.
Mićin: Otvaranje dela Železničke stanice u Novom Sadu moguće 15. septembra
31.07.2025.•
26
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da bi deo Železničke stanice Novi Sad mogao da bude otvoren za korišćenje od 15. septembra.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Zborovi organizuju "16 minuta tišine" na pet lokacija u gradu
31.07.2025.•
0
Zborovi građana Novog Sada će u petak, 1. avgusta u 11.52 održati 16 minuta tišine za stradale u padu nadstrešnice Železničke stanice na pet lokacija u gradu.
Inspekcija naredila uklanjanje nebezbedne kupole u Jovinoj gimnaziji, rok istekao
31.07.2025.•
25
Novosadska građevinska inspekcija naložila je gimnaziji Jovan Jovanović Zmaj da ukloni kupolu izgrađenu iznad svečane sale ove škole pre desetak godina, jer škola nije pribavila neophodnu građevinsku dozvolu.
Akademija umetnosti demantovala navode Gorana Markovića: Nije mu prekinut ugovor o radu
31.07.2025.•
21
Režiser Goran Marković objavio je da je dobio otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, što je ta visokoškolska ustanova danas demantovala.
FOTO, VIDEO: Skupština Novog Sada usvojila inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice
31.07.2025.•
39
Skupština Novog Sada usvojila je, većinom glasova odbornika, inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice, a sednicu je tokom dana pratio i protest studenata i zborova građana.
Naredna dva dana još toplija, a onda opet osveženje
31.07.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti sunčan i još topliji.
Mićin za 021.rs o crkvama u Novom Sadu: Na tvrđavi će biti adaptacija barutane, ne znam zašto ljudima smeta
31.07.2025.•
59
Dva verska objekta planiraju se na teritoriji Novog Sada - kapela posvećena Bogorodici na Petrovaradinskoj tvrđavi i crkva na Limanu.
Dom zdravlja "Novi Sad": Lift ponovo u funkciji, radimo na popravci rendgen aparata
31.07.2025.•
1
Kvar na liftu u ambulanti u Zmaj Ognjena Vuka saniran je, kažu iz Doma zdravlja "Novi Sad" za 021.rs.
Mićin o spomeniku stradalima u padu nadstrešnice: Konsultovao sam se sa Vučićem, Vučevićem i Đurićem
31.07.2025.•
75
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin govorio je o podizanju spomenika žrtvama pada nadstrešnice, o čemu danas odlučuje Skupština grada.
Počela sanacija parkinga u delu Temerinske ulice
31.07.2025.•
2
"Parking servis" počeo je sanaciju parkinga u Temerinskoj ulici, na potezu od Ulice Jovana Cvijića do Dositejeve ulice.
Studenti i zborovi u Novom Sadu sutra obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice: Ovo je program
31.07.2025.•
8
Novosadski studenti i Zborovi građana u petak, 1. avgusta obeležiće devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi i teško ranila jednu.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
31.07.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Odbornici Skupštine Novog Sada danas odlučuju u vaše ime, najavljen i protest
31.07.2025.•
11
Sednica Skupštine grada, deveta po redu, održaće se danas od 10 časova. Ujedno je najavljen i protest ispred gradske skupštine.
Lepše vreme u četvrtak u Novom Sadu: Šta vas očekuje?
30.07.2025.•
0
Spremite se za lepo vreme, prijatnu temperature i mnogo dešavanja u Novom Sadu.
Studenti u blokadi: Odgovorni sada prave spomenik?
30.07.2025.•
10
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu najavili su okupljanje u četvrtak, 31. jula, u 9.30 časova ispred Skupštine grada.
Razbijena stakla na prostorijama Narodnog pokreta Srbije u Novom Sadu
30.07.2025.•
10
Noćas su u Novom Sadu razbijena stakla i na prostorijama Narodnog pokreta Srbije.
Komentari 13
Nana
Ks
Koja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar