
Parterno uređenje prostora kod Banovine trajaće devet meseci
Parterno uređenje okoline Skupštine Vojvodine trajaće devet meseci.
Ovi radovi će koštati 244,6 miliona dinara, odnosno za nekoliko miliona dinara manje od procenjene vrednosti.
Garaža će početi sa redom pre završetka partnernog uređenja.
Garaža će početi sa redom pre završetka partnernog uređenja.
Posao uređenja prostora iznad garaže, grad je ugovorio sa grupom firmi koje predvodi "Suuniko solutions" iz Veternika.
Uz ovu firmu radiće novosadske kompanije JKP "Put", "Struja", "Arhim", "Intec", "Tron tex", "Instel-inženjering", "Protech intega", "Tecton geosystems" i "Elom projekt".
Na tender se javio i grupa firmi koju je predvodio PZP "Valjevo", koja je ponudila da parterno uređenje uradi po znatno nižoj ceni od oko 210 miliona dinara, ali je njihova ponuda odbijena jer je ustanovljeno da nedostaje niz dokumenta u ponudi.
Prema projektu, prostor od nekih 10.500 kvadratnih metara, koji će biti uređen, nalazi se na uglu Žarka Zrenjanina, Vladike Platona i Jovana Đorđevića.

Biće postavljeni novi urbani mobilijar, česme, klupe, korpe za otpatke, javno i dekorativno osvetljenje, parkirališta za bicikle.
Na lokaciji će biti postavljeni i mermerna česma, zaštitni stubići, taktilne staze, biće instaliran zalivni sistem i kolski ulaz za pešake, sa čeličnim limom i staklenim panelima.
Prostor će biti hortikulturno uređen.
Kako će izgledati prostor oko kompleksa Banovine, iznad podzemne garaže prethodno je 021.rs otkrio na osnovu tehničke dokumentacije parternog uređenja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Novosadski studenti obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice: Ova borba je dostojanstvo
01.08.2025.•
3
Novosadski studenti i Zborovi građana obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi i teško ranila jednu.
VIDEO Požar na Keju: Gore šupe i granje, vatrogasci na terenu
01.08.2025.•
1
Na Keju žrtava racije je oko 22 časa izbio požar, na terenu su dva vatrogasna vozila.
Pokrajinska vlada sa 300 miliona dinara finansira infrastrukturne projekate: Evo u kojim opštinama
01.08.2025.•
0
Pokrajinska vlada će sa gotovo 300 miliona dinara finansirati završetak infrastrukturnih projekata na teritoriji nekoliko opština u Vojvodini.
Slučaj "Pad nadstrešnice": Uhapšeno ukupno 11 osoba, među njima i bivši ministar Tomislav Momirović
01.08.2025.•
7
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je uhapšeno jedanaest osoba, među kojima i Tomislav Momirović, bivši ministar građevinarstva u vreme rekonstrukcije Železničke stanice Novi Sad.
Tužilaštvo: Uhapšeno još pet osoba u istrazi o finansijskim tokovima rekonstrukcije železnice
01.08.2025.•
8
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je nakon šest osoba, među kojima je bio i Tomislav Momirović bivši ministar građevinarstva u vreme početka rekonstrukcije, uhapšeno još pet osoba.
Profesori i saradnici Akademije: "Profesoru emeritusu Goranu Markoviću mesto je na Akademiji, s nama"
01.08.2025.•
4
Deo profesora i saradnika Akademije umetnosti u Novom Sadu izrazio je "najoštriji protest i duboko ogorčenje povodom postupanja prema profesoru emeritusu, reditelju Goranu Markoviću".
Dragana Milošević imenovana za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta
01.08.2025.•
15
Pokrajinska vlada danas je imenovala Draganu Milošević za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu.
Velika tragedija i buđenje nacije: Kako Novosađani vide devet meseci od 1. novembra?
01.08.2025.•
6
Poslednjih devet meseci u Srbiji i Novom Sadu niko nije mogao da predvidi. Sve je počelo velikom tragedijom 1. novembra i konačnom pobunom građana protiv - svega.
Zavod za zaštitu spomenika kulture Novog Sada već pominjan u kontekstu nadstrešnice: Uhapšen bivši direktor
01.08.2025.•
1
Bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Novog Sada Siniša Jokić uhapšen je po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal, a u slučaju istrage pada nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra.
Inženjer Đajić tvrdi: Ključni podaci u vezi sa padom nadstešnice se još čuvaju, Momirović ubrzavao radove
01.08.2025.•
9
Inženjer geologije Zoran Đajić izjavo je povodom novih hapšenja u tom slučaju da se i dalje čuvaju ključni podaci u vezi sa padom nadstrešnice, u kom je poginulo 16 osoba.
Zborovi Novog Sada pozivaju naprednjake da "napuste brod koji tone"
01.08.2025.•
13
Zborovi građana Novog Sada pozvali su naprednjake da, kako su istakli, "napuste brod koji tone".
"Humanitarni ponedeljak" za Aleksandru Krstić
01.08.2025.•
0
Akcija "Humanitarni ponedeljak", u ponedeljak, 4. avgusta, biće posvećena našoj sugrađanki Aleksandri Krstić.
Devet meseci posle, privedeni izvođači radova: Šta smo do sada pisali o "Startingu" i drugim firmama?
01.08.2025.•
16
Među privedenima u akciji hapšenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u vezi sa padom nadstrešnice su i odgovorna lica pojedinih firmi koje su radile na rekonstrukciji stanice.
Blokada glavne raskrsnice u Temerinu u subotu: Traže izbore i čistu vodu
01.08.2025.•
3
Zbor građana opštine Temerin najavio je blokadu raskrsnice ulica Novosadske i Petefija Šandora u ovom mestu za subotu, 2. avgusta.
Obeležavanje 30. godišnjice "Oluje" u Sremskim Karlovcima: Prisustvuju Vučić i Dodik
01.08.2025.•
44
Obeležavanje 30. godišnjice od akcije "Oluja" održaće se u Sremskim Karlovcima u nedelju, 3. avgusta.
Momirović, Starting, Deko, Jokić: Ko se hapsi zbog korupcije u projektu rekonstrukcije pruge?
01.08.2025.•
49
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je šest osoba uhapšeno zbog sumnji na korupciju u okviru projekta modernizacije i rekonstrukcije železničke pruge Novi Sad – Subotica – Kelebija.
FOTO, VIDEO Novi Sad zastao na 16 minuta: Pošta građanima poginulim pre devet meseci
01.08.2025.•
2
Novi Sad je na dan obeležavanja devet meseci od tragedije zastao na 16 minuta.
Akcija hapšenja u vezi sa padom nadstrešnice, uhapšen Tomislav Momirović
01.08.2025.•
57
U toku je akcija hapšenja po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, u vezi sa slučajem pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, pišu mediji.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Devet meseci bez odgovora
01.08.2025.•
7
Danas, 1. avgusta, navršava se devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, koja je usmrtila 16 ljudi, a jedna devojka je teško povređena.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
01.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Komentari 7
ns ja
bora
sprave za vezbanje i postavili gluposti koje su neupotrebljive.
Kod novih studenskih domova, Beze,Djackog igralista,Zezeljevog
mosta.Nikome nije jasno i cemu sluze.Cisto politicki dobijeni
poslovi.Postavljeni neke kapije sa satovima ,kompresori za
pumpanje guma koje su radili nedelju dana i sada su ruglo.
Pri renoviranju koje posadjeno je na stotine stabla ostalo je
svega desetak.Iz jedne gluposti srlja se u desetak novih.
Za zelen bor ....
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar