Opozicija o otpuštanju radnika u Pokrajinskoj vladi: "Humanosti nula"

Neposredno pre početka sednice Skupštine Vojvodine novosadska opozicija održala je konferenciju za medije, a glavna tema bila je racionalizacija u Pokrajinskoj vladi i masovna otpuštanja.
Opozicija o otpuštanju radnika u Pokrajinskoj vladi: "Humanosti nula"
Foto: 021.rs
O racionalizaciji u Pokrajinskoj vladi portal 021.rs pisao je još u decembru 2025, ali i početkom juna ove godine kada je došlo do novih premeštanja radnika.

Odbornik stranke Srbija centar Dejan Kulja rekao je da je još 2015. godine napravljen plan da se otpusti 500 radnik u tri ciklusa.
"Sve je pod izgovorom racionalizacije, lažne uštede i način je uvek isti - zaposleni se premeštaju na fantomska radna mesta, kasnije se sistematizacijom ta ista radna mesta ukidaju, a kasnije ti ljudi ostaju bez posla. I ko nam govori o racionalizaciji? Ko nam govori o štednji? Vlada AP Vojvodine, Maja Gojković, neko ko je u toku 2015. godine potrošio 30 miliona dinara na putovanja, višestruko više nego sve ostale vlade do sada", kaže Kulja.
 
Kulja je pitao i da li neko ko spada u grupu najbogatijih političara u Srbiji, kao što je predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, treba da nam govori o racionalizaciji.
On je istakao i da je poslednja u nizu otpuštenih Nela Jelić, pedesetogodišnja pravnica, majka petoro dece.

"Zar ona treba da dobije otkaz? Oni koji su zaposleni u pokrajinskoj administraciji 10, 20, 30 godina, a znamo da ima niz, na desetine njih, koji su pod ugovorom o delu na određeno vreme i na privremene i povremene poslove", pita se Kulja.
 
Istina je, kako kaže, samo jedna - otpušteni ljude žele profesionalno da obavljaju svoj posao, ne žele da idu na mitinge, ne žele da skupljaju sigurne glasove i ne žele da se bave politikom.
 
"I moramo znati još jedno: sada, u ovom trenutku, dok traje konferencija za medije, i dalje traju ucene, pretnje, mobing. Ništa nije stalo, sve se nastavlja", poručio je on.
Poslanik Stranke slobode i pravde Milan Vasiljević ocenio je da radnici nisu otpušteni jer su posao radili loše, već zato što su bili politički nepodobni.
 
Kako ističe, u pitanju je jedna prosta i jednostavna osveta.
 
"Jedna od priča koja je meni bila najpotresnija, koju sam čuo, jeste da su oni bili u stanju da otpuste i ljude koji su dve godine do penzije. I bili su u stanju da otpuste jednu ženu koja je teško bolesna. I ti ljudi koji su je otpustili, oni su uvideli njenu medicinsku dokumentaciju i do toga im nije stalo zato što su oni imali zadatak. Znate, nije posao samo ono što profesionalno obuzima čoveka. Dakle, to je jedan bitan deo života", rekao je on.
 
On je dodao i da tim platama ljudi othranjuju svoje porodice, te da im je to sada oduzeto na način da im nije ostavljeno prostora da se uradi neka sistematizacija, da se na drugi način preraspodele neka druga radna mesta.
 
"Ne, oni su prosto otpušteni i vršena je odmazda za sve one koji nisu hteli da idu u Ćacilend, nisu hteli da budu u sistemu sigurnih glasova i nisu hteli da rade onako kako im se kaže, a često i suprotno od zakona. Ono što takođe me je, da kažem, pogodilo, to su različite priče načina kako su uručivani ti otkazi. Zaista, humanosti nula", zaključio je Vasiljević.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • @@Vlada

    24.06.2026 15:08
    Ne, niko u ovoj zemlji nije podržao studente nego samo manji broj studenata koji su blokirali fakultete i protestovali.
  • Liman

    24.06.2026 14:20
    Isto tako je i Sloba pred kraj otpustao brdo ljudi, i opet pukao na kraju tako ce biti i sada istorija ih nista nije naucila.
  • @Vlada

    24.06.2026 14:08
    Posebno posle podrske studentima..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti