Počela izrada Crvene liste ptica

Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, u saradnji sa partnerskim organizacijama iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Albanije, počelo je izradu Crvene liste ptica u Srbiji, koja će pomoći u očuvanju ugroženih vrsta.
Kako se navodi, četvorodnevna radionica za izradu Crvene liste ptica održava se do 10. juna na Srebrnom jezeru, a tokom četiri dana vodeći svetski stručnjaci iz organizacije "BirdLife International" pomagaće u ovom procesu domaćim i regionalnim ornitolozima.
 
Iz Društva za zaštitu ptica su poručili da je Crvena lista ptica dokument od prvorazrednog značaja, koji pruža informacije o brojnosti i statusu vrsta, ali i pomaže u planiranju mera zaštite i očuvanju ugroženih vrsta. "Upozoravamo javnost da je Srbija jedna od retkih evropskih zemalja koja još nema Crvenu listu ptica što predstavlja veliku prepreku za njihovu efikasnu zaštitu", navode u Društvu.
 
Obuka se održava uz podršku Fondacija MAVA iz Švajcarske i EuroNatur iz Nemačke kroz projekat "Jadranski selidbeni put tri", BirdLife International i Medjunarodne unije za zaštitu prirode (IUCN).
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Finska u 2026. ponovo odobrava lov na vukove

Finska će 2026. godine ponovo odobriti lov na vukove, sa kvotama, kako bi upravljala rastućom populacijom te životinje, čime će se ukinuti mere zaštite koje su na snazi od 1973. godine.