Hrabri pas rizikovao je svoj život da spasi svoju povređenu prijateljicu koja nije mogla da se pomeri sa šina.
Panda, kako je ime psa spasioca, ostao je sa Lusi, povređenom kerušom, čak dva dana ne želeći da je ostavi samu u bolovima.
Vozovi su prolazili prugom, ali je Panda, svaki put kada bi im se voz primakao, gurao glavu keruše prema zemlji kako je voz ne bi zakačio.
Sve ovo dešavalo se u gradu Užgorod, na krajnjem zapadu Ukrajine.
Panda je lajao kako bi dozvao pomoć, ali se nije odvajao od povređene kujice. Lusi je bila previše povređena da bi mogla da se pomeri, pa su dva psa ležala dva dana u snegu.
Denis Malafejev koji je napravio fotografije koje vidite u tekstu objasnio je kako je saznao za ova dva psa:
"Dobio sam poziv od prijatelja koji mi je javio da dva psa dva dana leže na šinama. Kada sam došao ispostavilo se da je ženka nepokretna, ali da je mužjak u dobrom stanju. Panda ju je sve vreme čuvao, a čak je i na nas lajao kada smo stigli da im pomognemo. U jednom trenutku čuo sam da se voz približava i pripala mi je muka...Kada je Panda začuo zvuk voza, približio se Lusi i legao pored nje, spustivši je na zemlju. Oboje su spustili glave na zemlju i sačekali da voz prođe. Tada sam shvatio da Panda ovo radi već dva dana i bio sam potpuno fasciniran! Ne znam kako da nazovem ovo: ljubav, prijateljstvo, lojalnost, instikt? U jedno sam siguran - nema mnogo ljudi koji bi ovako nešto učinili za drugog čoveka."
Denis i njegovi prijatelji su spasili pse, odveli ih kod veterinara i oba psa su dobro. Lusi nema prelome, ali ima mnogo modrica. Denis je čak pronašao i vlasnike pasa i vratio ih kući.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kada divlji vuk naiđe na potencijalni plen, njegov instinkt obično je da skoči - ali istraživači na zapadu Kanade zabeležili su bar jednog vuka koji je primenio zapanjujuće drugačiji pristup.
Nemačka policija dobila je neobičnu dojavu da se iz jednog paketa čuje mjaukanje, a kako se ispostavilo, vlasnica mačke nije primetila da se njena ljubimica uvukla u kutiju, pa ju je zapakovala, prenosi Špigel.
Divlji delfin koga su italijanski mediji nazvali Mimo, ponovo se vratio u vode oko Trga Svetog Marka u Veneciji, nekoliko sati nakon što su ga čamci obezbeđenja, koristeći specijalni sonar, ispratili na otvoreno more.
Dva muškarca koja su prevozila 81 majmuna makakija u vozilu u Tajlandu uhapšena su u blizini kambodžanske granice, saopštile su lokalne vlasti koje sumnjaju na međunarodnu trgovinu divljim životinjama.
Španska policija je u raciji u nelicenciranom utočištu za životinje u Avili zaplenila 472 egzotične životinje poput kornjača, iguana i gekona u vrednosti od oko 85.000 evra.
Policija u nemačkom gradu Bremenu pokrenula je poteru za muškarcem koji je na društvenim mrežama objavio snimke vožnje sa mladunčem lava u svom automobilu.
Naučnici su otkrili do danas najstarije ostatke krokodilskih jaja u Australiji, koji su možda pripadali nestaloj vrsti krokodila koji su se penjali po drveću da bi lovili plen.
Naučnici iz "Norwegian Orca Survey" i "Orca Channel" prvi put su u istoriji zabeležili rođenje orke u divljini, kao i njen prvi sat života - i to u zapanjujućim detaljima.
Ako ste se ikada zapitali zašto žirafa ima tako dug vrat, odgovor izgleda jasan: to im omogućava da dosegnu sočno lišće na vrhovima visokih stabala akacija u Africi.
Pojava da ptice širom sveta počinju da pevaju u zoru izučena je u okviru najnovije studije, a istraživači su da bi razumeli ovaj fenomen izložili ptice laboratorijskim uslovima.
Japan se suočava sa rekordnim porastom smrtonosnih napada medveda, pa su vlasti u prefekturi Akita na severu zemlje zatražile pomoć vojske kako bi postavila zamke i pružila logističku podršku u kontroli medveđe populac
Komentari 1
:)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar