Puma napala i lakše povredila devojčicu u Malibuu

Puma je napala i ranila 11-godišnju devojčicu ispred porodične kuće u Malibuu, a potom je pojurila njenu majku pre nego što je pobegla, saopštile su vlasti.
Puma napala i lakše povredila devojčicu u Malibuu
Foto: Pixabay (ilustracija)

Devojčica je u nedelju uveče bila blizu kokošinjca na imanju kada ju je puma napala otpozadi, ugrizavši je za ruku, nogu i donji deo leđa, rekao je portparol Kalifornijskog odeljenja za ribarstvo i divlje životinje Piter Tira, piše ABC news.

Devojčica je prevezena u bolnicu sa lakšim povredama.

Tokom napada majka devojčice koja je bila u kući je čula vrištanje i pritrčala do devojčice zajedno sa drugim detetom, a puma je potom počela da ih juri, rekao je Tira za Los Angeles Times.

Jedan član porodice imao je elektrošoker, čiji je zvuk uplašio životinju.

Službenici za zaštitu divljih životinja pronašli su pumu u tom području i izvršili eutanaziju.

ABC News navodi da pume retko napadaju ljude. Od 1986. godine zabeleženo je 27 napada u Kaliforniji, većinom bez smrtonosnih posledica.

Poslednji smrtonosni napad dogodio se u martu 2024. godine, kada je puma ubila 21-godišnjeg muškarca u blizini Džordžtauna, u severnoj Kaliforniji.

Prošlog septembra, puma je napala petogodišnjeg dečaka u državnom parku Malibu Krik, koji je zadobio povrede koje nisu bile opasne po život.

Poslednji slučaj napada zabeležen je krajem jula, kada je otac uspeo da spase petogodišnjeg sina, nakon što ih je presrela puma dok su šetali u Nacionalnom parku Olimpik u Vašingtonu.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

puma

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

VIDEO: Izabran najružniji pas na svetu

Petunija, dvogodišnja mešanka francuskog buldoga bez dlake, proglašena je pobednicom izbora za najružnijeg psa na svetu održanog na sajmu okruga Sonoma u kalifornijskom gradu Santa Rosi.