Potražuju ukupno više od 1,4 milijarde evra, objavila je holandska Fondacija za istraživanje informacija na tržištu (SOMI). Prema fondaciji, reč je o više od 64.000 roditelja.
Kao razlog se navodi to što Tiktok bez dopuštenja prikuplja podatke o maloletnicima radi ciljanog oglašavanja.
Uz to, deca su izložena opasnostima kroz takozvane izazove u kojima korisnici platforme traže jedni od drugih da izvrše rizična dela.
Fondacija SOMI je neprofitna organizacija posvećena zaštiti temeljnih prava korisnika internet usluga.
Tiktok je u vlasništvu kineske kompanije "ByteDance". Administrator platforme ranije je objavio da preduzima mere za povećanje sigurnosti mladih korisnika.
Prema uslovima korišćenja Tiktoka, maloletnicima je potreban pristanak njihovih roditelja/staratelja. Deci mlađoj od 13 godina nije dozvoljeno korišćenje platforme.
Kompanija na svom sajtu ističe da su korisnicima dostupne postavke privatnosti kako bi mogli "da odaberu postavke koje im odgovaraju".
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
Windows
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar