Američke vlasti su zaplenile 68 životinja, među kojima su lavovi, tigrovi, hibridi lavova i tigrova i jaguari u životinjskom parku u gradu Oklahomi.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Ove životinje su korišćene 2020. godine u seriji "Tiger king", saopštilo je ministarstvo pravde SAD.
U dokumentu napisanom na više od 50 stranica tužilaštvo navodi da se veruje da su prodati jaguar, sedam lavova, 46 tigrova i 15 hibrida lavova i tigrova koji su bili u vlasništvu Džefrija Loua i njegove supruge Loren Lou, preneo je Rojters.
Osim toga, dodaje se da se veruje da su životinje iznajmljene ili transportovane, što je kršenje Zakona o zaštiti ugroženih životinjskih vrsta.
Zakon štiti životinje i može da ih zapleni.
"Postoji osnovana sumnja da se 68 životinja i dalje uznemirava i zlostavlja, čime se krši zakon o zaštiti životinja", navodi se u saopštenju tužilaštva.
Tužilaštvo dodaje da zaplena šalje jasnu poruku da ministarstvo pravde neće dozvoliti da se životinjama naudi, dodala je pomoćnica vršioca dužnosti javnog tužioca Džin Vilijams iz odeljenja ministarstva pravde zaduženog za zaštitu životne sredine i prirode.
Slučaj je pod istragom ministarstva poljoprivrede i ministarstva za ribolov i zaštitu prirode.
Par je optužen da je u novembru prekršio zakon, a vlasti su ih optužile da su pokazivali životinje javnosti bez licence i ugrožavali njihovo zdravlje, preneo je "Njujork tajms".
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sud u Bezjeu, na jugu Francuske, kaznio je Dominik Valdije, vlasnicu narandžastog mačka Remija, sa 1.250 evra zato što je njen mačak odlazio kod komšije.
Majmuni koji su se prevozili auto-putem u Misisipiju pobegli su iz kaveza u utorak nakon što se kamion koji ih je prevozio prevrnuo, saopštila je lokalna policija.
Putnici su se juče na najprometnijoj škotskoj železničkoj stanici u Glazgovu suočili s velikim kašnjenjima u doba najveće gužve, a razlog je bio labud na pruzi.
Guverner japanske prefekture Akite, planinskog područja na severu Japana, pozvao je vojsku da pomogne u zaštiti stanovništva od učestalih napada medveda.
Udruženje lovaca "Stogovo" iz Debra u zapadnom delu Severne Makedonije, izdalo je upozorenje zbog češće pojave divljih životinja u naseljenim područjima, uključujući medvede, divlje svinje i vukove.
Posetioci i zaposleni u zoološkom vrtu Sekvoja park zoo vrt u Kaliforniji doživeli su neobičnu scenu kada se u ograđeni prostor nenajavljeno "ušunjao" divlji crni medved.
Desetine miliona crvenih kraba započele su godišnju migraciju tokom koje prolaze ulicama i vrtovima na australijskom Božićnjem ostrvu, seleći se prema Indijskom okeanu.
Ukupno 52 fosila džinovskih pandi otkriveno je u pećini Šuanghe u jugozapadnoj kineskoj provinciji Guejdžou, što Šuanghe čini lokalitetom sa najvećim brojem takvih fosila na svetu.
Krave koje su uzgajane da proizvode manje metana tokom ispuštanja gasova mogle bi se pokazati kao važan saveznik u borbi protiv klimatskih promena, izjavio je profesor Majk Kofi sa Škotskog ruralnog koledža.
Prvi put u istoriji komarci su pronađeni na Islandu, a tri primerka vrste Culiseta annulata pronašao je ranije ovog meseca u svojoj bašti u Kjosu Bjorn Hjaltason.
Španski grad Terasa na severoistoku Katalonije privremeno je zabranio udomljavanje crnih mačaka iz azila da bi se sprečila moguća mračna "ritualna" upotreba tih mačaka tokom Noći veštica.
Na krajnjem severu Rusije, jedno malo i gotovo zaboravljeno ostrvo postalo je neočekivano utočište za polarne medvede, nakon što su ga ljudi napustili pre više decenija.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar