Mačke toliko vole da su pre dve godine gradske semafore zamenili onima na kojima su svetla oblikovana kao mačke.
No, semafori nisu jedini iskaz poštovanja mačaka u gradu. Tako se na ulazu u Zelenogradsk nalaze kipovi mačaka, a po gradu su i brojni murali s likom mačke.
Ipak, najveći izraz ljubavi prema mačkama se ogleda u tome što je u gradu jedan čovek zaposlen kao mačji šef. Njegov posao je da brine o napuštenim macama koje žive na ulici. On ih redovno hrani i pazi da su sve zdrave, a ako primeti nekakav zdravstveni problem, mačku vodi kod veterinara.
Ulicama grada mačke se kreću slobodno, a po gradu su postavljeni aparati na kojima građani mogu kupiti mačju hranu.
Дивноооо!!! Било би ми драго да се и код нас мало више поведе рачуна о уличним мачкама. Немате појма колики бисмо проблем имали са глодарима да није њих. Будите благи према њима, нахраните их. Ове животиње то свакако заслужују.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Jedna žena je ubijena, a još dve osobe su povređene u odvojenim napadima aligatora na Floridi tokom proteklih dana, saopštila je Komisija za zaštitu riba i divljih životinja Floride (FWC).
Vatrogasci u Poljskoj spasili su konja koji je upao u bunar u regionu Kašubija na severu, nakon što je životinja ostala zarobljena u betonskom oknu i nije mogla sama da izađe.
Zoološki vrt u Kopenhagenu zabeležio je još jedan uspeh u svom programu uzgoja nakon što je rođeno treće mladunče žirafe ove godine, čime je dodatno potvrđena uspešnost razmnožavanja ove vrste u kontrolisanim uslovima.
U Minhenu je nedavno održana trka jazavičara koja je okupila više od stotinu pasa i njihovih vlasnika, a ovom prilikom golf teren "Dackel Open" pretvoren je u zabavne trkačke staze uz navijanje i poslastice.
Više od pola godine nakon što objavljeno da je orao krstaš Feliks otet u regionu Bliskog istoka, nakon višemesečne epopeje međunarodnih pregovora, ovaj mladunac konačno se vratio kući.
Orao krstaš nazvan Feliks, čija je sudbina poslednjih meseci privukla pažnju javnosti, trebalo bi da specijalnim avionom Vojske Srbije bude donet iz Libana na vojni aerodrom u Batajnici.
Ribari širom Grčke pokrenuli su nacionalnu akciju i prvo takmičenje u lovu na "ribu zec", u pokušaju da smanje njenu brojnost i ublaže posledice koje ova vrsta ima po morski ekosistem, ribarstvo i turizam.
Organizacija "People's Dispensary for Sick Animals" (PDSA), najveće britansko veterinarsko udruženje, upozorila je da internet "trikovi" i kućni tretmani mogu ugroziti živote kućnih ljubimaca.
S 29 gnezdećih parova i 25 do sada odnegovanih mladunaca ovo je najuspešnija gnezdeća sezona orlova krstaša (Aquila heliaca), kritično ugrožene i strogo zaštićene grabljivice.
Srbija je uvrštena na listu trećih zemalja za koje prilikom nekomercijalnog kretanja pasa, mačaka i krznašica u države članice EU više nije potrebno serološko ispitivanje na besnilo (titar antitela).
Komentari 5
Natasa
Рајка
Milana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar