Za nedelju dana zabeleženo skoro 6.800 slučajeva oboljenja sličnih gripu

U Srbiji je od 2. do 8. marta zabeleženo 6.759 slučajeva oboljenja sličnih gripu, što je nešto manje u poređenju sa prethodnom nedeljom, objavio je Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Za nedelju dana zabeleženo skoro 6.800 slučajeva oboljenja sličnih gripu
Foto: Pixabay (ilustracija)
Epidemiološki pokazatelji za ovu nedelju ukazuju da se registruje regionalna geografska raširenost, nivo kliničke aktivnosti gripa je na osnovnom nivou, a trend incidencije je opadajući.

Najviše slučajeva je registrovano među decom do četiri godine, a zatim kod dece od pet do 14 godina.

U toku iste nedelje registrovano je i 10.610 slučajeva oboljevanja od akutnih respiratornih infekcija, što je takođe nešto manje u odnosu na prethodnu nedelju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

GRIP

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Šta je zdravije: Zeleni čaj ili mača?

I zeleni čaj i mača su bogati izvori antioksidanata, sićušnih ali moćnih jedinjenja koja štite vaše ćelije od oštećenja izazvanih reaktivnim jedinjenjima koja se zovu slobodni radikali.