Info - Hronološki

Evro u ponedeljak 118,48 dinara

Dinar će u ponedeljak zadržati približno istu vrednost prema evru u odnosu na danas i zvanični srednji kurs biće 118, 48 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).

U Hrvatskoj pao sneg

Prvi sneg ove sezone pao je na dalmatinskim planinama Dinari i Kamešnici, kao i na planinama uz granicu sa BiH.

Nemački polovni dizelaši i dalje skupi za Srbiju

U Nemačkoj su ekološki propisi sve stroži, pogotovo kada je reč o dizelašima. Mada Balkan ne želi da postane "automobilsko groblje Evrope", tamo vlada i razočaranje jer cene polovnih automobila iz Nemačke sporo padaju.

VIDEO: Spaja se najviši most na prostoru bivše Jugoslavije

Do sada je izliveno oko 100 od ukupno 960 metara rasponske konstrukcije mosta Moračica, na deonici auto-puta Bar-Boljare, izjavio je glavni inženjer na Sekciji jedan, Duško Rondović i dodao da očekuje da će spajanje konstrukcije najvišeg mosta na prostoru bivše Jugoslavije biti završeno početkom naredne godine.

Veliki školski čas danas u Kragujevcu

U Šumaricama se danas održava "Veliki školski čas", mirovna manifestacija posvećena civilnim žrtvama fašističkih okupatora u Kragujevcu, na kojoj će biti izvedena drama "Nisam kriv što sam živ" Đorđa Milosavljevića, profesora Fakulteta dramskih umetnosti.

Studio B i Kopernikus jedini u trci za nacionalnu frekvenciju

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) će na narednoj sednici odlučivati da li će dozvolu za dodelu nacionalne frekvencije dobiti Studio B ili "Kopernikus Cable Network", iako su se na konkurs prijavile četiri televizije, saznaje Udruženje novinara Srbije (UNS).